استانی

نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات به فرمانداری ها اعلام می‌شود

کد خبر : 27233

مسوول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی گفت: نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیات مرکزی نظارت، توسط فرمانداران مرکز هر حوزه انتخابیه این استان به داوطلبان اعلام می‌شود.

صبح مشهد: همچنین هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری استان خراسان رضوی هم روز شنبه در این خصوص اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: آن عده از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که صلاحیت داوطلبی آنها در بررسی هیات مرکزی نظارت مورد تایید قرار نگرفته است می توانند ظرف مدت پنج روز از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ دی ماه از ساعت هشت تا ۱۶ به مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی در تهران و یا دبیرخانه هیات نظارت استان در استانداری خراسان رضوی مراجعه کرده و ضمن دریافت فرم، شکایات خود را مستدلا تنظیم کرده و پس از تحویل، رسید دریافت نمایند.

پیش از این براساس اعلام ستاد انتخابات خراسان رضوی، هزار و ۱۱۴ نفر داوطلب برای نامزدی در انتخابات پیش روی مجلس ثبت‌نام کرده بودند که از این تعداد ۴۸ نفر پس از بررسی هیاتهای اجرایی در ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی رد صلاحیت شدند.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.

استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.

حوزه مشهد و کلات با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه آینده به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن