استانی

افتتاح کارخانه کنسانتره سنگان تا پایان ۹۹

کد خبر : 27042

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در منطقه مرزی و محروم جنوب خراسان رضوی گفت: کارخانه کنسانتره سنگان تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.
‌به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در بازدید از پروژه فولاد شرق کاوه در منطقه سنگان واقع در جنوب استان خراسان رضوی، از نزدیک در جریان تکمیل این پروژه قرار گرفت.
پرویز فتاح در حاشیه این بازدید با اشاره به راه طولانی هشت ساله طی شده در این پروژه اظهار کرد: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به منظور تکمیل زنجیره تولید فولاد به عنوان یک صنعت مادر، سرمایه گذاری برای احداث مجتمع کنسانتره فولاد شرق کاوه را انجام داد و با اتمام مراحل ساخت این مجتمع، گامی مهم در جهت تکمیل زنجیره تولید فولاد در بنیاد مستضعفان برداشته می‌شود.
وی با بیان این که منطقه سنگان جزو مناطق مرزی شرقی کشور و از جمله مناطق محروم است که برادران اهل سنت ما در این منطقه زندگی می‌کنند، افزود: هم اکنون که در مراحل تکمیل احداث این مجتمع هستیم، حدود ۳۵۰ نفر مشغول کارند و در سال آینده با افزایش شیفت کاری، تعداد کارگران وکارکنان احداث این پروژه به حدود ۶۰۰ نفر خواهند رسید که اغلب آن‌ها از نیرو‌های بومی منطقه هستند و ما توصیه کردیم، نیروهای شاغل در این پروژه، از نیرو‌های بومی و از برادران اهل سنت و شیعه این منطقه مرزی باشند.
فتاح با اشاره به اشتغال‌زایی این مجتمع بعد از تکمیل مراحل ساخت آن گفت: با راه‌اندازی و تکمیل فاز نخست این پروژه، اشتغال برای بیش از ۳۵۰ نفر به طور مستقیم و حدود هفت برابر این رقم یعنی بیش از ۲۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم خواهد شد.
رئیس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: باوجود همه تحریم‌ها، تجهیزات خارجی و داخلی مورد نیاز این مجتمع به طور کامل تامین شده و این تجهیزات در حال نصب هستند و هیچ مشکلی برای تکمیل مراحل احداث و راه اندازی این مجتمع نداریم.
وی ادامه داد: در این پروژه، ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری از سوی بنیاد مستضعفان انجام شده که بخشی از آن به صورت تسهیلات بانکی بوده و بخشی از آن از منابع بنیاد تامین شده است و با همت مهندسان ایرانی، مرحله نخست این پروژه در دهه فجر سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس بنیاد مستضعفان بیان کرد: در مرحله نخست احداث مجتمع فولاد شرق کاوه، ۲٫۵ میلیون تن کنسانتره تولید می‌شود و این رقم با نهایی شدن مرحله دوم آن، به بیش از پنج میلیون تن خواهد رسید.
فتاح با اشاره به پیشرفت ۶۳ درصدی کارخانه کنسانتره فولاد شرق کاوه بیان کرد: با توجه به نیاز کشور و صنعت فولاد که به عنوان یک صنعت زیرساختی و مادر محسوب می‌شود، این پروژه از اهمیت بسیاری برخوردار است و با تکمیل و بهره برداری، درآمد حاصل از این مجتمع، در بخش محرومیت زدایی، هزینه خواهد شد. به گفته فتاح، بنیاد مستضعفان به میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز در فولاد کاوه جنوب در استان هرمزگان سرمایه گذاری کرده که با سرمایه‌گذاری‌های بنیاد در این بخش، سال آینده ۱٫۲میلیون تن به ظرفیت تولید شمش فولاد کشور اضافه خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن