اخبار مهم
موضوعات داغ

درندگان کشف رود مرد نارنجی پوش مشهدی را خوردند

با کشف جسد مردی با تیشرت نارنجی در مشهد احتمال یک جنایت قوت گرفت.
شب‌های سرد مشهد مجالی برای گشت و گذار با لباس کم و تیشرت را نمی‌دهد. اما تیشرت نارنجی رنگ تن جسد، وقتی به تجربه بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گره خورد، فرضیه یک جنایت دیگر در مشهد قوت گرفت، جنایتی که احتمالا در شنبه شب رخ داده بود.
به گزارش صبح مشهد، ماجرای این پرونده از یک تماس تلفنی آغاز شد. دیروز صبح شهروندی در تماس با پلیس ۱۱۰ از پیدا شدن جسدی در نزدیکی کشف رود خبر داد. این شهروند هراسان از آنچه دیده بود، در جملاتی سریع و بدون مکث بیان کرد: «یک مرد اینجا افتاده و مرده، سگ‌ها هم بهش حمله کرده اند.»
گروهی از مأموران کلانتری خلق آباد به عنوان نزدیک‌ترین واحد پلیسی بعد از دریافت مـخـتـصات سریعـا به سمت محل اعلام شده حرکت کردند. پیش از حضور مأموران، شهروندان زیادی در صحنه حاضر بودند، اما کسی یارای نزدیک شدن به جسدی که سگ‌های وحشی و حیوانات درنده به آن حمله کرده بودند را نداشت.
مأموران با حضور در منطقه بلافاصله با کشیدن نوار‌های هشدار، جمعیت فشرده را به پشت آن راندند، تا فضایی برای آغاز تحقیقات باز شود. هم زمان با بررسی وضعیت جسد که مردی با مو‌های جوگندمی بود، موضوع به بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد اعلام شد.
قاضی علی اکبر احمدی نژاد با دریافت این گزارش بلافاصله در صحنه حاضر شد و از نزدیک آنچه موجب وحشت عمومی میان شهروندان شده بود را بررسی کرد.
بررسی جسد نشان می‌داد که در جیب لباس هایش هیچ اوراق هویتی نیست. تحقیقات مأموران از شهروندان حاضر در صحنه برای شناسایی جسد بی نتیجه ماند که همین موضوع و نبودن لباس گرم بر تن جسد، ظن قاضی احمدی نژاد را مبنی بر انتقال جسد به این نقطه برانگیخت.

درجست و جوی هویت گم شده
تمام شواهد موجود همچون نبود هیچ سرنخی در محل، حکایت از یک جنایت داشت. مقام قضایی از نزدیک به معاینه جسد پرداخت. سن احتمالی متوفی بین سی وپنج تا چهل ساله بود که مو‌های جوگندمی و ریشی بلند داشت. شلوار سورمه‌ای شش جیب پای وی و تیشرت نارنجی رنگی نیز تنش بود. کفش‌های چرمی سفیدرنگی در پایش خودنمایی می‌کرد. یک شلوار جین نیز در کنار جسد افتاده بود که می‌توانست در ادامه تحقیقات به عنوان مدرک به کمک مقام قضایی و مأموران بیاید.
ادامه بررسی‌ها نشان از کبودی‌های گسترده‌ای روی بازو، پشت و سینه جسد داشت که احتمال ضرب و شتم و درگیری با متهمان را قوت می‌بخشید. حیوانات وحشی نیز بخش‌هایی از گردن و پشت سر جسد را دریده بودند که کار شناسایی را سخت‌تر کرده بود.
هیچ فساد نعشی روی پیکر متوفی دیده نمی‌شد که این موضوع گواهی بر جدید بودن جنایت بود و احتمال داشت که متهمان با سوءاستفاده از تاریکی شب، پیکر مقتول را از جایی که جنایت در آنجا رخ داده به این مکان منتقل کرده باشند. ادامه تحقیقات با توجه به نبود سرنخ‌های بعدی در همین جا به پایان رسید و مأموران وارد مرحله مستندسازی محل جنایت شامل عکس و فیلم و ثبت دیگر مشخصات در پرونده شدند. سپس با دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، جسد کشف شده برای مشخص شدن علت دقیق مرگ و هویت به پزشکی قانونی مشهد منتقل شد. تحقیقات تکمیلی تا روشن شدن ماجرای پشت پرده این پرونده، به دستور قاضی احمدی نژاد به کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی سپرده شد.

منبع: شهرآرا

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن