شهری

زوج های جوان با آرامش زندگی خود را آغاز می کنند

شهرک ازدواج در بازار اطلس افتتاح شد

کد خبر : 26188
شهرک ازدواج با هدف آرامش دادن به زوج ها و تسهیل ازدواج در بازار بزرگ اطلس مشهد افتتاح شد .

سروش قیاسی ،مدیر شهرک ازدواج گفت:با توجه به تحقیقات و آسیب شناسی هایی که در دوسال اخیر ،در حوزه ازدواج داشته ایم شهرکی را راه اندازی کرده ایم تا خارج از خدماتی که میدهیم ،جلسات مشاوره ای را هم برای زوج ها داشته باشیم .

گزارش ها و تحلیل های ما به صورت میدانی بوده و با اطلاعات ۴۰۰۰ زوج انجام شد.این تحقیقات در مجموعه هایی بوده که زوج ها در آن رفت و آمد داشتند .

وی با اشاره به اینکه زوج ها با چند مساله اساسی که یکی از مهمترین آنها کاریابی و مسائل مالی است روبرو هستند ،گفت: اکثر زوج ها ، یا دانشجو هستند یا تازه شروع به فعالیت کرده اند ،این موضوع باعث میشد تا با مشکلات متعددی روبرو شوند .

کاربردی نبودن مشاوره های ازدواج یکی دیگر از دلایل گسترش این کار بود و فرهنگ سازی مشاوره قبل و بعد از ازدواج باید در بین جوانان جا بیفتد.

بخش اصلی این شهرک مشاوره های رایگان قبل و بعد از ازدواج در نظر گرفته شده و بعد از آن در مسائل کاریابی وارد شده اید

همچنین قیاسی خاطر نشان کرد :این مشاوره ها با روش های متفاوتی از جمله متد دیسک است که در جهان استفاده می شود .

این روش میتواند به زوج ها کمک کند تا با مسائل خود آشنا شوند و توضیح می دهد که در آینده چطور میتوانند ارتباطات بهتری با یکدگیر داشته باشند .

برای خانم ها شغل های خانگی و برای مردان شغل های فیزیکی خارج از منزل در نظر گرفته ایم همچنین بخش تسهیلات بانکی را اضافه کرده ایم تا زوج ها بتوانند بهترین استفاده را ببرند .

این شهرک فقط در روز های جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب به صورت یکسره فعالیت میکند و در زمان فعالیت زوج ها میتوانند از آن استفاده کنند .

خدماتی همچون : سالن‌های زیبایی، مزون‌های عروس و … داریم. خدمات جانبی مانند شرکت‌های هواپیمایی که شامل ۱۲ دسته از خدمات‌دهنده‌ها است به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این شهرک خدمات می‌دهند.

و همچنین به زوج هایی که به صورت نقدی خرید میکنند تخفیف‌هایی داده و برای زوج‌هایی که از تسهیلات استفاده می‌کنند شرایط بسیار خوبی فراهم می‌شود. تیم‌های زیادی به این شهرک در حال اضافه شدن هستند.

 

وی افزود در این شهرک سعی کرده ایم تا دغدغه جذب را از خدمات دهندگان بگیریم تا بر روی کیفیتشان کار کنند در این شهرک تمام غرفه‌ها شبیه هم است و درگیر زرق و برق این مراسم نشده‌اند. تا امروز نمایشگاه‌های ازدواج باعث شدند که هزینه‌های عروسی زیاد شود که این موضوع یکی از معضلات ازدواج است.

 

 

مدیر شهرک ازدواج با اشاره به اینکه : تا اینجای کار مردم توانسته‌اند راحت این شهرک را درک کنند، مطرح کرد: تا کنون، در اولین برنامه مردم از غرفه‌داران و بخش کاریابی استفاده می‌کنند. کاریابی چندسالی است که در کشور مطرح است، اما هدفمند نبوده، شهرک ازدواج این بخش را راه‌اندازی کرده و به صورت کاربردی و هدفمند در حال پیش بردن آن است.

قیاسی اظهار کرد: چشم‌انداز ما برای این پروژه این است که به صورت ملی کارکنیم و بتوانیم در شهرهای دیگر هم این شهرک را افتتاح کنیم. این پروژه می‌تواند در کنار اینکه به خانواده‌ها آرامش هم بدهد، امر ازدواج را تسهیل کند. ازدواج آسان صرفا کافی نیست و زوج‌ها درگیر مسائلی هستند که آرامش را از آنها گرفته و به دنبال حل کردن این مسأله هستیم. درنظر داریم تا در شهرهای دیگر هم آرامش را به خانواده‌ها بیاوریم.

وی با بیان اینکه ؛ ایده شهرک ازدواج از برنامه‌ها و تحقیقاتی که داشته‌ایم شکل گرفت ، گفت: به دلیل اینکه ازدواج در کشور ما سبک و نوع خودش را دارد، این ایده نمونه جهانی ندارد، اما این نمونه می‌تواند الگویی برای دیگر کشورهای اسلامی باشد تا بتوانند در این حوزه با دقت کارکنند. تنها نمایشگاهی هستیم که بابت فروش از غرفه‌داران درصدی نمی‌گیریم و معتقدیم این غرفه‌ها، غرفه‌های برندسازی نیستند و باید کیفیت بالا را ارائه دهند.

مدیر شهرک ازدواج در خصوص انتخاب اسم این پروژه عنوان کرد: شهر یعنی اجتماع و شهرک ازدواج یعنی اجتماعی از خدمت‌دهندگان تمام حوزه‌های ازدواج و به همین دلیل این نام را انتخاب کردیم و پروژه شروع به کار کرد.

در حوزه مشاوره برای اولین بار در ایران بخشی را ارائه دادیم که با تکنولوژی دی‌ان‌ای آزمایشاتی از افراد گرفته می‌شود، این آزمایش برای مسائل متفاوتی به کار می‌رود و برای استعدادیابی کودکان هم استفاده می‌شود. تمام خدمات مشاوره به صورت رایگان است، اما در کنار آن، آزمایشات دی‌ان‌ای شامل هزینه‌های کمی است.

وی ادامه داد: شهرک ازدواج تاکنون به عنوان یک بخش خصوصی با تمام نیرو و امکانات خود در جهت ایجاد امید در جوانان برای ازدواج و تحکیم خانواده گام برداشته و اینک انتظار است متولیان امر ازدواج و جوانان نیز حمایت خود را در این بستر به مردم عزیز کشورمان ارائه دهند.

گفتنی‌ است، افتتاحیه این شهرک در روز ۲۴ آبان ماه با حضور بیش از ۲۰۰۰ نفر از خانواده‌ها و زوجین صورت گرفت و در این مراسم بیشتر از ۳۰ خدمات‌دهنده حوزه ازدواج و جهیزیه و همچنین متولیان شهرک ازدواج حضور داشتند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن