شهری

تلاش معین اقتصادی شهرستان مشهد برای افزایش معادن سنگ هرکاره

بهمن ماه سال ۹۷ بود که طی یک تفاهم، شهرداری مشهد معین اقتصادی شهرستان مشهد شد، تفاهم نامه‌ای که میان شهردار مشهد و استاندار خراسان رضوی منعقد شد و باعث شد مدیریت شهری برای توسعه اقتصادی رسالتی تازه و خارج از مرز‌های شهر مشهد بر عهده بگیرد و برای توسعه شهرستان تلاش کند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از شهرآرا، پس از این تفاهم نامه بود که شهرداری مشهد به عنوان معین اقتصادی شهرستان، موضوعات مختلف را پیگیری کرد. در همین راستا روز گذشته «نشست تخصصی توسعه محصولات صنایع دستی سنگ سرپانتین» با حضور دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.
نماینده معین اقتصادی شهرستان مشهد درباره نتایج این جلسه گفت: توسعه معادن سنگ سرپانتین که به سنگ هرکاره مشهد معروف است یکی از مصوبات مهم این جلسه بود. متأسفانه اکنون تنها یک معدن این سنگ را تولید می‌کند. این موضوع روی قیمت و کیفیت این محصول تأثیر گذاشته است.
ناصر رسولی افزود: تلاش خواهیم کرد که با همکاری دادستانی، سازمان‌های مردم نهاد و همین طور سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بسترسازی لازم برای فعال کردن چند معدن دیگر سنگ سرپانتین در شهرستان را فراهم کنیم.

وی با اشاره به سایر مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه برای بهبود و توسعه تولید محصولات صنایع دستی ۱۳ مصوبه داشتیم و مسئول پیگیری هر کدام از این مصوبات تعیین شد.

نماینده معین اقتصادی شهرستان مشهد ادامه داد: به روزرسانی و کاربردی نمودن محصولات، تأمین مواد اولیه و بهره گیری از فناور‌های نوین در تولیدات هنری سنگ تراشان مشهدی از مصوبات مهم این جلسه بود. به این منظور پیش بینی شد تلاش برای ایجاد مرکز تخصصی طراحی سنگ تراشی با همکاری شهرداری و میراث فرهنگی انجام شود.

رسولی ادامه داد: ایجاد مرکز سوغات تخصصی و همکاری برای بهبود بهره برداری از بازار «چشم و چراغ» در میدان گنبد سبز با همکاری بخش خصوصی، شهرداری و میراث فرهنگی دیگر مصوبه این جلسه برای رونق این هنر بود.
وی گفت: قرار شد از ظرفیت کوهستان پارک خورشید و پارک وکیل آباد برای عرضه صنایع دستی سنگی استفاده شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن