اجتماعی

کلید ساز نمی دانست با یک دزد به منزل رفته است!

شهروندان احتیاط کنند

رئیس پایگاگاهی از دستگیری سارق منزل در منطقه دارآباد خبر داد . به گزارش صبح مشهد به نقل از رکنا، سرهنگ کارآگاه دستخال در تشریح این خبر گفت : در ۱۴ مهر ماه سال جاری خانمی با مراجعه به کلانتری ۱۶۴ قائم اعلام می نماید منزل ه یکم پلیس آوی در منطقه دارآباد مورد سرقت قرار گرفته است. شاکی اظهار می دارد سارقین پس ازتخریب درب منزل ایشان اقدام به سرقت اموالی ازقبیل طلاجات ،وجه نقد، لپ تاپ و…نمودند. پس از ثبت شکایت اولیه پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم قرار گرفت .

کارآگاهان این یگان جهت بررسی صحنه سرقت اعزام شدند ودر بررسیهای انجام شده مشخص گردید درزمانی که شاکی درمنزل حضور نداشته سارق به همراه یک کلید ساز به درب منزل مراجعه نموده است . اقدامات پلیسی لازم جهت شناسایی فرد کلید ساز بعمل آمد و مشخص شد کلید ساز فردی به نام حمید می باشد. پس ازهماهنگی های قضایی از حمید جهت حضور در پایگاه یکم دعوت بعمل آمد.

شب دلهره در خیابان سناباد مشهد

در بازجویی های انجام شده وی اعلام داشت: فردی ناشناس با من تماس گرفت تا جهت بازنمودن درب منزل به نشانی محل سرقت مراجعه نمایم . من پس از حضور درنشانی مذکور به ایشان اعلام داشتم یکی از همسایگان را جهت احراز هویت خویش صدا کند که سارق ازاین امر طفره رفت ودرنهایت من نیز از باز نمودن درب منزل امتناع نمودم وموضوع راکنسل کرده و بابت کنسلی مبلغ ۲۰۰۰۰ تومان اجرت دریافت نمودم.

سرهنگ کارآگاه دستخال در ادامه گفت : با توجه به اطلاعات بدست آمده از فرد کلید ساز کارآگاهان موفق به شناسایی هویت سارق شدند . با بررسی سوابق سارق منزل، که بهنام نام داشت، مشخص شد وی دارای چندین فقره سابقه کیفری ازجمله سرقت می باشد. پس از انجام یک سلسله اقدامات پلیسی مخفیگاه سارق در منطقه دارآباد شناسایی گردیدو در یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی مقادیری اموال مسروقه کشف وضبط گردید . بهنام در بازجویی های بعمل آمده به بزه انتسابی اعتراف نموده ودرادامه خریداران اموال مسروقه به نام های : سهراب در بازار قدیمی تجریش و مجید در آدرس پاساژشمرون را معرفی نمود و کارآگاهان این پایگاه نسبت به دستگیری مالخران نیز اقدام نموده و اموال مسروقه ازقبیل بخشی ازطلاجات شاکی ولپ تاپ وهارد اکسترنال از مغازه های آنان کشف و ضبط نمودند. هردو نفر صراحتا به خرید اموال اقرارنمودند . متهمین با دستور بازپرس شعبه ۱۰دادسرای ناحیه ۱ روانه زندان گردیدند .
در پایان سرهنگ دستخال رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی به شهروندان توصیه نمود: به منظور پیشگیری از سرقت از منازل و کمک به پلیس در کشف جرم ،در محل سکونت خود از دوربین های مداربسته با کیفیت استفاده نموده و از نگهداری وجوه نقد با مقادیر بالا و جواهرات در منزل خودداری نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن