شهری

کوپه رایگان با قرعه کشی هدیه رجا!

اضافه شدن ۸۶۰۰ صندلی قطار برای دهه پایانی ماه صفر مشهد

کد خبر : 24410

مدیر شرکت حمل و نقل ریلی رجا در خراسان گفت: برای ظرفیت ایام زیارتی مشهد حدود ۸۶۰۰ صندلی به موجودی خود اضافه کردیم.

علیرضا هاشمی در گفت‌گو با صبح مشهد، اظهار کرد: شرکت رجا به عنوان بزرگ‌ترین شرکت حملونقل ریلی ایران از ابتدای ماه صفر در خصوص سفر اربعین و کشور عراق، برنامه‌ریزی اولیه را انجام داد.

وی با بیان اینکه سال قبل نیز توفیق داشتیم که مسافران و زائران را از ایران به سمت مرزهای غربی کشور اعزام کنیم، عنوان کرد: امسال نسبت به سال گذشته بیش از ۴۳ درصد به ظرفیت صندلی‌ها اضافه کردیم. سیستم ریلی امن‌ترین و پاک‌ترین وسیله نقلیه است و تعداد مسافر جابه‌جا شده با آن قابل قیاس با هیچ وسیله نقلیه‌ای نیست. رجا سال گذشته ۱۱ واگن اضافه نمود و از بودجه‌های داخلی و اعتبار خود و سازمان تامین اجتماعی استفاده کرد.

هاشمی افزود: برنامه‌ریزی در سیستم ما با تشکیل ستاد اربعین شروع شد. اولین جلسه را یک ماه قبل از اربعین و به صورت هفتگی و با نیم‌نگاهی به ۲۸ صفر داشتیم که آغاز بازگشت زائران از عراق با حرکت به سمت مشهد مصادف می‌شود. از ۱۷ مرکز استان کشور به سمت مشهد و بالعکس قطار داریم، همچنین بیش از ۴۵ شهر مهم کشور که برخی مرکز استان بوده اما مبدا نیستند، نیز در مسیر قرار دارند.

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافربری رجا در خراسان بیان کرد: ما طی ۴، ۵ روز آخر قبل از آغاز مراسم ۲۸ صفر، حرکت‌ها را از شهرهای اطراف مشهد شروع کردیم. روز گذشته اولین کاروان ۴۵۰ نفره را از نقاب به سمت مشهد را در ابتدای صبح پذیرا بودیم.

وی خاطرنشان کرد: برای ظرفیت ایام زیارتی مشهد حدود ۸۶۰۰ صندلی به موجودی خود اضافه کردیم. قطار محلی نیز داریم که ظرفیت خالی آن‌ها برای زیارت مشهد اختصاص خواهد یافت. در مسیر رفت به سمت مشهد استقبال مسافران معمولی بود اما برای برگشت ۱۰۰ درصد تقاضا موجود است و برای برگشت تمایل دارند که با وسایل نقلیه برگردند. ما ظرفیت را ایجاد کردیم و راه‌آهن جمهوری اسلامی نیز همکاری خوبی داشت.

هاشمی ادامه داد: در میدان شهدا غرفه‌ای را تجهیز کردیم و در آنجا نیز فروش بلیط را داریم. از دوشنبه صبح پیش‌فروش حرکت از انتهای سه‌شنبه به بعد به فروش می‌رسد. حدود ۶۰ درصد سهم بازار ریلی کشور و بین ۵۵ تا ۶۰ درصد ناوگان رجا به سمت مشهد می‌آید.

مدیر شرکت حمل و نقل ریلی رجا در خراسان در خصوص مشوق‌های درنظر گرفته شده برای مسافران در این ایام، گفت: در راستای قدردانی مسافران هر روز هر فردی که ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کند، ۲۰ درصد تخفیف دریافت می‌کند، به ۵ نفر ۳۵ درصد تخفیف در انتهای روز و همچنین به تعداد افراد ثبت نام کننده بعد از قرعه‌کشی یک کوپه رایگان می‌دهیم. برای کودکان نیز دو هدیه شامل دفتر نقاشی با مداد رنگی و پازل قطار درنظر گرفته شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن