شهری

قطار شهری مشهد رکورد زد

کد خبر : 24388

قطار شهری مشهد با جا به جابی بیش از ۲۳۵ هزار نفر در شب رحلت پیامبر اکرم (ص) رکورد جا به جایی پیشین خود را تغییر داد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: این تعداد مسافر توسط خطوط یکم و دوم این ناوگان روز و شب گذشته جا به جا شدند.

وحید مبین مقدم گفت: پیش از این بیشترین رکورد ثبت شده در جا به جایی مسافر توسط خطوط قطار شهری ۲۱۵ هزار نفر بوده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود تعداد جا به جایی مسافر در شب شهادت امام رضا (ع) باز هم افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد گفت: خدمت رسانی توسط قطارشهری مشهد در ایام پایانی ماه صفر به صورت ویژه انجام می شود و سرویس دهی این ناوگان در سالروز شهادت امام رضا(ع) نیز رایگان است.

خط یکم قطار شهری مشهد به طول ۱۹ کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه به طور میانگین ۱۳۰ هزار نفر در این مسیر جا به جا می‌شوند. مسیر توسعه ۴.۵ کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید.

عملیات حفاری ۱۴.۵ کیلومتری خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن ۱۳۹۴ به پایان رسید و اسفند سال ۱۳۹۵ مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد. اواخر اسفند ۱۳۹۶ نیز با بهره برداری از ۲ کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاه‌های سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیدند و در سفر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ رییس جمهوری به مشهد این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی اتصال یافت و ادامه این خط در ایستگاه میدان شهید کاوه نیز ۱۸ مرداد ماه امسال بهره برداری شد.

عملیات حفاری خط سوم قطار شهری مشهد نیز به طول ۳۰ کیلومتر که مسیر شهرک ابوذر تا قاسم آباد را پوشش می‌دهد از نیمه دوم فروردین سال ۱۳۹۵ آغاز شده است.

عملیات اجرایی خط چهارم نیز به طول ۱۴.۵ کیلومتر از انتهای خواجه ربیع تا شهرک شهید رجایی با ۱۵ ایستگاه ۱۸ مرداد ماه امسال آغاز شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن