شهری

جزئیات حمایت بیمه سلامت از بیماران خاص خراسان رضوی

کد خبر : 24259

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی در مورد جزئیات حمایت بیمه سلامت استان از بیماران خاص توضیحاتی داد.
به گزارش صبح مشهد، سیدمرتضی وجدان ظهر امروز در نشستی خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: در سطح استان ۳ میلیون و ۵۵۱ هزار بیمه‌شده، ۲۴۳ مطب و ۲۸۶ داروخانه تحت پوشش بیمه سلامت است و در حوزه بیمارستانی ۴۱ بیمارستان خراسان رضوی تحت پوشش هستند که از این تعداد ۱۵ مورد در مشهد است و ۲۵ بیمارستان آن زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد است، ۲۶ هزار سند در این بیمارستان‌ها تجمیع شده که تاکنون ۱۵ هزار مورد رسیدگی شده و ۱۱ هزار مورد در حال پرداخت است.

وی افزود: سیستم‌های الکترونیک جایگزین سیستم‌های کاغذی می‌شود و با این کار از اسراف میلیون‌ها برگ کاغذ در طول سال جلوگیری می‌شود، ضمن اینکه این اقدام جلوی خطاهایی که در موقع خواندن نسخ ناخواسته به‌وجود می‌آید گرفته می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی با بیان اینکه قانون وسع از ابتدای آبان ماه ۹۸ اجرا می‌شود، گفت: آحاد جامعه در ۱۰ گروه و طبقه تقسیم می‌شود و حمایت‌های بیمه‌ای هر گروه و طبقه متناسب با وضعیت مالی و معیشتی آن فرد است و موارد خاص شامل پوشش ۵۰ درصدی تا ۱۰۰ درصدی قرار می‌گیرند و دهک‌های مختلف از خدمات بیمه‌ای برخوردار می‌گردند.

وجدان تصریح کرد: در هفته بیمه سلامت که از سوم تا نهم آبان ماه است به دنبال شناساندن خدمات این مجموعه به مردم هستیم و در این هفته مدیران استانی و شهرستانی سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه و سخنرانی در شورای اداری استان و شهرستان‌ها را دارند.

وی تاکید کرد: در حوزه سلامت برنامه‌های ویژه‌ای در برنامه ششم توسعه داریم تا تمام خدمات به‌صورت جامع‌تر، شفاف‌تر و هدفمندتر از گذشته ارائه شود.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی در رابطه بیمه رایگان‌ گروه‌های خاص، گفت: در سطح استان مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و نیز زندانیان و خانواده آنان تحت پوشش بیمه‌ای رایگان اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی هستند.اعتبارات بخش‌های درمانی، دارویی و غیره دارای سقف معینی بوده و این مبلغ برای بیماران خاص همچون MS، هموفیلی، تالاسمی و سرطان بیشتر است.

وی افزود: در بحث عدم حمایت‌های بیمه‌ای از برخی بیماری‌های خاص همچون ALS و PLS پیگیر بودیم، اما باید مصوبات آن توسط مسئولان کشوری به تصویب برسد تا در سطح کشور اجرایی شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن