اخبار مهمدانش و فناوری

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری

طرح های نوآورانه نیاز به تسهیلات بانکی ندارند

کد خبر : 24078
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: سرمایه‌گذاری در  طرح های نوآورانه و شرکت‌های دانش بنیان به قدری پول ساز است که بسیاری از سرمایه‌گذاران این حوزه به دنبال تسهیلات بانکی نیستند وبا سرمایه خود انها را اجرا میکنند.

سورنا ستاری عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از مرکز رشد پارک علم و فناوری خراسان رضوی در جمع خبرنگاران افزود: معاونت علمی ریاست جمهوری در اجرای قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان بیش از ۱۴۰ تا ۱۵۰ خدمت به این شرکت‌ها ارائه می‌کند.

وی اظهار داشت: این خدمات در حوزه تسهیل صادرات، پرداخت تسهیلات بانکی، اعمال معافیت‌های سربازی، معافیت‌های مالیاتی و بیمه به شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های نوآورانه ارائه می شود و در عمل یک زیست بوم جدید در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به پرداخت ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان طی سال گذشته گفت: این تسهیلات غیر از مبالغی است که توسط صندوق نوآوری به شرکت های دانش بنیان و طرح های نوآورانه پرداخت شده است.

ستاری افزود:  طرح های نوآورانه  و شرکت‌های دانش بنیان با تسهیلات بانکی و کمک‌های مالی شکل نمی‌گیرند بلکه این سرمایه گذاری خطرپذیر است که باعث توسعه شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ‌ها می‌شود.

استارت آپ

یارانه مهرماه فردا شب به حساب واریز می شود

وی با ابراز خرسندی از ملاقات خود با تولیت آستان قدس رضوی در سفر به مشهد و توافقات صورت گرفته با این نهاد اظهار داشت: آستان قدس رضوی یکی از پایه های حرکت ما در راستای اقتصاد دانش بنیان در خراسان رضوی است.

وی گفت: این حرکت فرصت مغتنمی را در اختیار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای پیشبرد و فراهم کردن بستر نوآوری قرار داد.

معاون رییس جمهوری افزود: ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در خراسان رضوی فعالیت دارند و مسئولان این استان نیز از شناخت بسیار مناسبی در زمینه اقتصاد دانش بنیان و طرحهای نوآورانه برخوردار هستند.

وی افتتاح کارخانه نوآوری شهرداری مشهد را یک نوآوری بزرگ برای همه شهرداران کشور دانست و اظهار داشت: این اقدام یک حرکت رو به جلو برای تبدیل مشهد به یک شهر هوشمند، نوآور و فناور است که بستر اشتغال را برای جوانان فراهم می‌کند.

وی گفت: اکوسیستم زیست بوم برای شرکت های دانش بنیان و طرحهای نوآورانه در خراسان رضوی ایجاد شده است و این مهم باعث تزریق سرمایه ها به این حوزه می شود، همان طور که دولت در پروژه کارخانه نوآوری هیچ هزینه ای نکرده و این مهم توسط شهرداری مشهد اجرایی شده تا بستر نوآوری در شهر را توسعه دهد.

ستاری با اشاره به تولیدات مرکز رشد پارک علم و فناوری خراسان رضوی نیز افزود: در این مرکز سوغات بازار مشهد، بومی سازی می شود که یک حرکت رو به جلو در این حوزه است.
منبع: ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن