اخبار مهماقتصادی

یارانه نقدی 400 هزار نفر از دیروز قطع شد!

دارندگان کدام خودروها باید منتظر حذف یارانه باشند؟

کد خبر : 23929

خانوارهای فاقد خودرو یا خانوارهایی که ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله از فهرست یارانه بگیران حذف نمی شوند.

به گزارش صبح مشهد

بر این اساس خودرو ملاک مهمی در میان دارایی های افراد برای تشخیص برخورداری یا عدم برخوداری از یارانه نقدی است.

به موجب تصمیمات اتخاذ شده افرادی که مالک خودروهایی تا ۵۰ میلیون تومان هستند، در فهرست حذف شدگان از دریافت یارانه قرار نمی گیرند.

به این ترتیب کسانی که خودرو ندارند یا ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله در پروسه حذف قرار ندارند.

برآوردهای بانک مرکزی از میزان برخورداری ایرانیان از خودرو نشان می دهد در حدود ۴۹ درصد خانوارهای ایرانی مالک حداقل یک دستگاه خودرو هستند.

به این ترتیب کسانی که بیش از یک خودرو دارند، با احتمال بالاتری برای حذف از فهرست یارانه بگیران مواجه می شوند.

خودرو

میرزایی درباره تاثیر مالکیت خودرو بر حذف یارانه ها پیش از این گفته است: یکی از شاخص‌هایی که مبنای شناسایی بود را با هم مرور کنیم. وضعیت خودروی خانوارهایی که در این مرحله به عنوان دهک‌های درآمدی بالا شناسایی و حذف شدند، کسانی که خودرو نداشته یا ارزش خودرو آنها صفر تا ۵۰ میلیون تومان بوده، در لیست حذف (این مرحله) قرار نگرفتند.

افرادی که خودروی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون بود ۶۳ هزار و ۷۶۰ خانوار بوده‌اند. ۴۵ هزار و ۸۱۳ خانوار خودروی آنها بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون بوده است. ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان، ۳۷۴۰۹ خانوار و بالای ۵۰۰ میلیون ۱۵۷۴۵ خانوار را شامل شده‌اند.
منبع: خبرآنلاین

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. بله خداتو شکر..باوضع مناسب معیشتی وحمایت ازاقشار کم درآمد و زندگی بی دغدغه وقیمت ثابت خوردوخوراک و درآمد بسیارخوبی که برای مردم درستکردین بایدم همچین ارزشی برای مردم قائل بشین…
    خانواده چهارنفره..مستاجر باوجود کرونا بااین قیمتای کمرشکن..بااین اجاره خونه بادوبچه محصل..بیکار که حتا کارگری هم نیست تواین شرایط..ازمال دنیا یک وانت پیکاندارم بااین تصمیم دولت جان بایدهمینم بدم دولت که این چندرغاز پولم ازما قط نکنن بخدا…که یه وخ آقازاده ها ونورچشمیا کم نیارن. بااین حال اون آقایونی که بالا نشستن و همچین خوبیایی درحق ملت میکنن اذیت نشن خدا اجرتون بده..عجب تصمیم خوبی…هزاررحمت به تصمیم کبری…..خدایا فقط خودت..ملت غیراز التماس بخودت هیچی براش نذاشتن..خودت بستان دادمان..برس بفریادمان..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن