پایتخت فرهنگ اسلامی

امام جمعه مشهد: عشق مردم به سیدالشهدا (ع) نقشه‌های دشمن را به شکست کشانده است

کد خبر : 23630

امام جمعه مشهد گفت: عشق مردم به امام حسین (ع) باطل‌السحر همه نقشه‌های دشمنان است و به همین دلیل دشمن در همه جنگ‌های خود علیه ما به نتیجه نرسیده و شکست خورده است.

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد که در رواق امام خمینی(ره) حرم امام رضا (ع) برگزار شد افزود: پیاده روی میلیونی اربعین در تاریخ اسلام بی سابقه است و این حرکت پاسخی به همه جنگ ها و تلاش های دشمنان دشمنان علیه انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: از چهار سال پیش که پیاده روی اربعین اوج گرفته است دشمنان ابتدا با سکوت خود خواستند این حرکت را بی اهمیت جلوه دهند اما هرچه بر حضور مردم در این پیاده روی افزوده شد آنها هم با نقشه های مختلف به دنبال مقابله با این حرکت برخاستند.

امام جمعه مشهد گفت: دشمنان اخیرا به وسیله عوامل مزدور خود در عراق غائله ای ایجاد کردند و به دنبال تاثیرگذاری و کاهش حضور مردم در پیاده روی اربعین بودند و در این راه یک جاسوس با قیافه ای روحانی درست کردند اما خدا آنها را رسوا کرد و عکس این جاسوس با زن فرمانده اطلاعات ارتش اسرائیل در فضای مجازی منتشر و آنها را رسوا شدند و تیر آنها به سنگ خورد.
آیت الله علم الهدی افزود: انقلاب اسلامی در سال های اخیر مورد بی‌سابقه‌ترین حملات و تهاجمات چند ضلعی و ترکیبی دشمن قرار گرفته است که از آن جمله می توان به فشار و جنگ اقتصادی و تحریم، پخش شایعه، تهمت و دروغ علیه مسئولان، تحریف وقایع و زیبا جلوه دادن نظام طاغوت از طریق ساخت فیلم و نوشتن کتاب اشاره کرد.

وی ادامه داد: دشمنان، سخت ترین جنگ های نیابتی را به صورت نظامی، امنیتی و تروریستی با ایجاد طالبان و داعش، سهمگین ترین جنگ دیپلماتیک و سیاسی را برای برای شکستن جریان مقاومت و برهم زدن اتحاد آنها و شدیدترین تهاجم فرهنگی را علیه انقلاب ایجاد کردند که در همه این موارد شکست خورده اند.
امام جمعه مشهد گفت: عشق مردم به امام حسین(ع) نقش مهمی در شکست نقشه های دشمن داشته است و از مسئولان دولتی و نهادهای مختلف که با اخلاص در برگزاری هر چه باشکوه تر پیاده روی اربعین خدمت رسانی می کنند تشکر می کنیم.
آیت الله علم الهدی افزود: امسال دست کم چهار میلیون نفر از ایران به مراسم پیاده روی اربعین رفته اند که فراتر از پیش بینی ها بوده است و ارائه خدمت به این جمعیت انبوه برای کشور عراق امکان پذیر نیست از این رو از مردم و مسئولان می‌خواهیم هر چه بیشتر در این موضوع کمک کنند و موانع بوروکراتیک را از سر راه بردارند و مردم هم نذورات و غذاهای خود را به موکب ها اهدا کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع حیا و عفت اضافه کرد: با نامحرم حرف زدن و شوخی و شیرین زبانی کردن با حیا سازگار نیست گرچه این موضوع به خصوص در جلسات خانوادگی حتی در خانواده‌های متدین هم وجود دارد.

امام جمعه مشهد گفت: در کلاس درس دانشگاه ها هم که متاسفانه به صورت مختلط است بزرگترین آفت، فقدان حیا در این کلاس هاست که دختر و پسر نامحرم در کنار هم می نشینند و یک زمانی موضوع تفکیک جنسیتی مطرح شد که به دلیل برخی برخوردهای عناصر مغرض به جایی نرسید.

علم الهدی افزود: قناعت، دوری از آلودگی اخلاقی و دنبال شکم و شهوت رانی نرفتن از عناصر عفت است و اگر می خواهیم دین و آبرو داشته باشیم از جوانی تا پیری باید جلوی شکم بارگی و شهوت رانی بایستیم.

منبع: ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن