پایتخت فرهنگ اسلامی

آغاز طرح حرم تا حرم با تحویل پرچم حرم مطهر رضوی به فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی

فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی و در نزدیکی پنجره فولاد طی مراسمی پرچم متبرک حرم مطهر آقا علی ابن موسی الرضا (ع) را تحویل گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مرزبانی استان خراسان رضوی، سروان ” مجتبی بیهقی ” معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان خراسان رضوی در تشریح این خبر بیان داشت: در آستانه هفته نیروی انتظامی در راستای برگزاری طرح حرم تا حرم (مشهد تا کربلا) سردار “ماشاالله جان‌نثار” فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی و در نزدیکی پنجره فولاد طی مراسمی پرچم متبرک حرم مطهر آقا علی ابن موسی الرضا (ع) را تحویل گرفت.

وی افزود: این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین “ادیانی” رئیس عقیدتی سیاسی ناجا و جمعی از کارکنان مرزبانی استان خراسان رضوی و انجام مداحی برگزار و پرچم متبرک حرم مطهر رضوی توسط خدام بارگاه امام هشتم (ع) تحویل فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی شد تا با تحویل این پرچم متبرک به نمایندگان استان‌های مرزی، طرح حرم تا حرم به مرحله اجرا گذاشته شود.

فرمانده مرزبانی استان در تشریح این طرح عنوان کرد: طرح حرم تا حرم (مشهد تا کربلا) با محوریت متبرک کردن پاسگاه‌های مرزی با پرچم حرم مطهر رضوی برگزار شده و در این طرح پرچم حرم امام رضا (ع) استان به استان به تمام استان‌های مرزی منتقل می‌شود و مرزبانان ایران اسلامی در نقاط صفر مرزی این پرچم را زیارت می‌کنند.

سردار جان نثار در ادامه گفت: پس از آن با هماهنگی‌های انجام شده با مرزبانی جمهوری اسلامی عراق پرچم برای متبرک شدن به حرم امام حسین (ع) منتقل می شود. در شهر مقدس کربلا پرچم حرم مطهر رضوی پس از متبرک شدن به همراه پرچم حرم امام حسین (ع) به مرزهای ایران منتقل و تحویل مرزبانی جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت.

وی در پایان عنوان داشت : در نهایت این دو پرچم طی مراسمی باشکوه به بارگاه مطهر امام رضا (ع) منتقل شده و در موزه رضوی نگه‌داری خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن