اقتصادی

در راستای گسترش مبادلات تجاری؛ نمایشگاه اختصاصی کشور ترکمنستان در مشهد برگزار می شود

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد از برگزاری نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان در راستای گسترش مبادلات تجاری بین ایران و این کشور، در شهر مشهد خبر داد.

سعید صیفی گفت: برگزاری نمایشگاه تولیدکنندگان استان آخال کشور ترکمنستان در مشهد با هدف حفظ روابط تجاری بین دو کشور برگزار می شود، که امیدوارم این نمایشگاه زمینه گسترش بیشتر تبادلات اقتصادی را فراهم آورد‌.

وی افزود: رویکرد ما این است که نمایشگاه بین‌ المللی مشهد پایگاه تاثیر گذار در تعاملات اقتصادی کشور عزیزمان ایران با کشورهای منطقه باشد و برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست، مهمترین اقدام برای ایجاد ارتباطات اقتصادی می‌باشد.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی و تلاش دشمن برای منزوی نشان دادن ایران تصریح کرد؛ برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی با حضور مشتاقانه مشارکت کنندگان خارجی نمایانگر روابط عادی اقتصادی و بین المللی ایران است که تلاش داریم نمایشگاه مشهد بنا به نقش و وظیفه ذاتی خود، گام‌ های موثری در این راه بردارد.

سعید صیفی در خصوص عمده فعالیت مشارکت کنندگان این نمایشگاه اذعان داشت؛ تولید کنندگانی که از استان آخال کشور ترکمنستان به مشهد آمده اند عمدتا در زمینه‌ های گاز، پتروشیمی، مصالح ساختمانی، لبنیات و مواد غذایی فعالیت دارند.

وی همچنین ضمن اشاره به برنامه های جانبی همزمان با برگزاری این نمایشگاه گفت: برپایی نشست فعالان اقتصادی که با همکاری اتاق مشترک ایران و ترکمنستان در حاشیه نمایشگاه تدارک دیده شده، می تواند زمینه بهره برداری بیشتر تجار و فعالین اقتصادی را از این رویداد به وجود آورد.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد در پایان خاطرنشان کرد: در راستای هم افزایی بیشتر فعالین اقتصادی دو کشور، نشستی تخصصی را با مشارکت نمایندگان استانداری خراسان رضوی، شهرداری مشهد، نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور، سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی، اتاق بازرگانی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اتاق مشترک ایران و ترکمنستان، در حاشیه نمایشگاه برگزار خواهیم کرد.

گفتنی است این نمایشگاه طی روزهای ٣تا ۵ شهریور ماه سال جاری از ساعت ١٧تا٢١ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن