شهری

سفری به دنیای ماقبل تاریخ در مشهد

موزه سفر به دنیای ماقبل تاریخ شامل مجموعه ای ارزشمند از بقایای جانوران روز چهارشنبه در مشهد افتتاح شد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایرنا، معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در این مراسم گفت: این مجموعه در راستای حمایت از مجموعه‌ داران بخش خصوصی راه اندازی شده و برای اولین بار فسیل‌ های جانوران ماقبل تاریخ موجود در خراسان رضوی به نمایش گذاشته شده است.
نرگس شالچیان افزود: شهرداری اعتباری برای این مجموعه تخصیص نداده اما مکان موزه در اختیار مجموعه داران قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: این موزه ظرفیت ارزشمندی است که به ظرفیت‌ های گردشگری و تفریحی مشهد افزوده شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: با توجه به جمعیت سه میلیون نفری مشهد و سفر سالانه بیش از ۳۰ میلیون زائر به این شهر باید علاوه بر فضای زیارتی ظرفیت های گردشگری و تفریحی مشهد را نیز افزایش داد.
احمد نوروزی افزود: این مجموعه علمی فضای مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت و همچنین افزایش اشتغال کارگران و دانش آموختگان این حوزه است.
طراح و مدیر این موزه نیز گفت: موزه سفر به دنیای ماقبل تاریخ، با هدف آشنایی مردم با سرگذشت نخستین موجودات از بدو آفرینش تاکنون راه اندازی شده که به صورت گنجینه‌ ای ارزشمند از فسیل‌ ها و آثار موجودات زنده درآمده است.
پوریا واعظ نیا افزود: در این مکان می‌ توان آثار جانوران نابود شده‌ مانند دایناسورها را از نزدیک مشاهده کرد و از دلایل انقراض گونه‌ های مختلف جانداران مطلع شد.
وی اظهار داشت: در این موزه چندین مسیر ماجراجویانه پیش‌ بینی شده که با حل مسئله‌ ها می‌توان از لذت یک بازدید اکتشافی و هیجانی بهره برد.

این موزه در زیرگذر بوستان ملت واقع شده و مدت یک هفته برای بازدید عموم رایگان است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن