دانش و فناوریپیشنهاد سردبیر

رباتی که کاهو را بسته بندی می کند راهی بازار شد

مهندسان دانشگاه کمبریج برای اولین بار از تولید ربات بسته بندی خبر داده اند که از آن می توان برای برداشت کاهو و بسته بندی این میوه استفاده کرد.

به گزارش صبح مشهد، مهندسان دانشگاه کمبریج برای اولین بار از تولید ربات بسته بندی خبر داده اند که از آن می توان برای برداشت کاهو و بسته بندی این میوه استفاده کرد. ربات یادشده که وجبات نام دارد از نظر سرعت عمل در زمینه برداشت و بسته بندی کاهو در مزارع تفاوتی با یک کارگر ماهر ندارد و می تواند به خوبی وظایف محول شده را انجام دهد.

برداشت نادرست و شتاب زده کاهو در بسیاری از موارد به این میوه مفید آسیب می زند و باعث حیف و میل محصول می شود. اما یک ربات به دقت برنامه ریزی شده می توان این کار را با بهره وری بسیار بالا انجام دهد.

در آینده می توان ربات هایی طراحی کرد که برای برداشت مناسب برخی محصولات آسیب پذیر مانند گوجه فرنگی نیز قابل استفاده باشند. ربات وجبات از هوش مصنوعی برای شناسایی دقیق ابعاد کاهو استفاده می کند و در بررسی های آزمایشگاهی دقت بالایی داشته است.

یک سیستم بصری رایانه ای و یک سیستم قطع کاهو از جمله اجزای اصلی این ربات مجهز به دوربین هستند. قیمت نهایی و زمان عرضه این ربات هنوز مشخص نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن