اخبار مهماقتصادی

۴۲۰ روستای خراسان رضوی با تانکر آبرسانی می‌شود

کد خبر : 21141

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی از کاهش تعداد روستاهای این استان که با تانکر آبرسانی می‌شود خبر داد و گفت: امسال این تعداد به ۴۲۰ روستا رسیده است.
به گزارش صبح مشهد، محمد سهرابی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار داشت: هم اکنون حدود ۹۸ درصد جمعیت روستایی در خراسان رضوی دارای آب شرب هستند و این در حالی است که در ابتدای انقلاب اسلامی این رقم ۸ درصد بوده است.

وی ادامه داد: ۶۰۲ هزار مشترک در بخش آب روستایی در خراسان رضوی وجود دارد که ۸۹ درصدآنها مشترکان مسکونی هستند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستاییاستان خراسان رضوی با یان اینکه از مجموع اعتبارات در نظر گرفته شده برای شرکت در سال ۹۷، ۱۰۱ میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرده است، تصریح کرد: با این میزان اعتبار ما توانسته‌ایم ۱۷ مجتمع آبرسانی را به طور ۱۰۰ درصد اجرا کنیم که این تعداد ۴۲۱ هزار نفر از جمعیت روستانشین را از نعمت آب سالم برخوردار کرده است.

سهرابی بیان کرد: همچنین ۳۴ مجتمع در حال ساخت هستند که پیشرفت فیزیکی متوسط آنهابالای ۸۹ درصد است.

وی با اشاره به آغاز فصل گرما و بالا رفتن میزان مصرف آب، خاطرنشان کرد: سال گذشته در این فصل ۴۸۱ روستا با تانکر آبرسانی می‌شد اما امسال با توجه به بارش‌های مناسب و کمک به مشکل کمبود آب تعداد روستاهایی که با تانکر آبرسانی می‌شوند به ۴۲۰ رسیده است.

سهرابی نسبت تخصیص اعتبارات به پیشرفت ‌روزه‌های آبرسانی در شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی را ناموزون دانست و تأکید کرد: این شرکت ۵۰ میلیارد تومان بدهی انباشته دارد و‌ همچنین ۴۰ درصد پرداخت‌های سال گذشته نیز در قالب اوراق خزانه اسلامی بوده که سررسید برخی از آنها سال ۹۸ هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن