اخبار مهمورزشی

همزمان با آخرین روز از بهار ۹۸ و در راستای ترویج شعار سلامتی و حفظ محیط زیست؛ هزاران دوچرخه سوار مشهدی از پارک ملت تا بیمارستان ناظران را رکاب زدند/ پیشگیری از سرطان با ورزش

کد خبر : 21095

تغییر سبک زندگی به نفع کاهش بیماری ها هدف اصلی برگزاری چنین همایش های است و امیدوارم با استقبال شهروندان و حضور آحاد جامعه در تحقق جامعه ای سالم و دور از هرگونه بیماری بویژه سرطان موفق باشیم.

همایش همگانی دوچرخه سواری ویژه آقایان با حضور ۴ هزار دوچرخه سوار در مشهد برگزار شد. به گزارش صبح مشهد در این همایش که با مشارکت انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، هیات دوچرخه سواری مشهد و استان، همکاری شهرداری منطقه ۱۰ و سایر دستگاه ها بویژه نیروی انتظامی و راهور مشهد برگزار شد، دوچرخه سواران مشهدی مسیر ۱۰ کیلومتری پارک ملت تا بیمارستان در حال احداث ناظران را رکاب زدند.

مدیر مرکز انکولوژی رضا وابسته به انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در حاشیه این همایش و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: همانطور که قبلا هم گفته بودم، سلسله همایش های ورزشی با شعار ورزش بیشتر، جسم سالم تراز سال گذشته آغاز و به لطف الهی و حضور پرشور شهروندان توانستیم، سومین همایش دوچرخه سواری را امروز جمعه ۳۱ خرداد ماه برگزار نماییم.

دکتر فاطمه ورشویی در خصوص هدف از برگزاری همایش های همگانی ورزشی افزود: یکی از بزرگ ترین اهداف ما تغییر سبک زندگی به نفع کاهش بیماری ها به ویژه سرطان است و متاسفانه شاهدیم بر اثر کم تحرکی و عادات نامناسب رژیم های غذایی، برخی بیماری ها از جمله سرطان، سلامت جامعه را تهدید می کند.

وی ادامه داد: شکوه چند هزار نفری دوچرخه سواری به نفع کاهش بیماری ها، بارقه امید را در دل ما ایجاد کرد تا با تداوم و توسعه این برنامه ها با محوریت خانواده، فعالیت های چندگانه ورزشی و با همکاری سایر هیات های ورزشی استان، شاهد حضور حداکثری و مشارکت همه شهروندان کلان شهر مشهد مقدس در همایش های همگانی و نهادینه شدن شعار سلامت و فرهنگ سازی لازم در جامعه باشیم.

دکتر ورشویی به همکاری بیش از ۲۵۰ نفر عوامل اجرایی، انتظامی و خدماتی در برگزاری سومین همایش دوچرخه سواری اشاره و از حضور بی نظیر شهروندان که از آغازین ساعات روز و در گرمای آفتاب با دوچرخه حضور یافته بودند، تشکر و قدردانی ویژه ای نمود.

گفتنی است، در پایان همایش ۱۲۰ جایزه نفیس شامل ۴۰ دستگاه دوچرخه، بن خرید و کلاه ایمنی دوچرخه سواری به قید قرعه بین شهروندان توزیع و همچنین ۱ هزار بلیت مجموعه موج های آبی هم اهداء شد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 12 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن