اخبار مهمورزشی

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی؛ ورزش همگانی در سال ۹۸ توسعه ویژه ای می یابد/ اگر من را به دادگاه می‌برند، به این معنی نیست که دزدی کرده‌ام!

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی می‌گوید: اگر من را به دادگاه می‌برند، به این معنی نیست که دزدی کرده‌ام. دو سه نفر از همکارانم تخلف شخصی داشته‌اند که به عنوان مدیر سازمان مربوطه باید پاسخگو باشم.

به گزارش صبح مشهد، فرزاد فتاحی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل ورزش‌و‌جوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در چند سال گذشته سالن ۶ هزار نفری ثامن تعطیل بود که توانستیم این پروژه را با مبلغ ۳۴ میلیارد تومان به سازمان همیاری‌های شهرداری واگذار کنیم. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، ساخت این سالن دو سال زمان می‌برد. شهرداری مشهد نیز به دنبال احداث یک سالن ۶ هزار نفری دیگر، درون شهر مشهد است.

وی در خصوص برگزاری مجامع انتخاباتی هیات‌های ورزشی و حواشی به وجود‌آمده پیرامون ثبت‌نام کاندیداهای برخی از هیات‌ها خاطرنشان کرد: در برگزاری مجامع تابع قوانین هستیم. حضور در مجمع انتخابی شرایط خاصی دارد و هیچ محدودیتی برای ثبت‌نام کاندیداها ندارد. ما برای کاندیداتوری ریاست هیات‌های ورزشی به دنبال کسی نرفتیم و به کسی هم چیزی نگفته‌ایم. افرادی که توان و تخصص مدیریت یک هیات ورزشی را دارند در زمان ثبت‌نام، پای کار نمی‌آیند. از همین رو افراد جوان ثبت‌نام کرده و سر کار می‌آیند. فضا برای ثبت‌نام پیشکسوتان هیچ موقع بسته نیست، مگر این که شرایط سنی یا مدارک تحصیلی‌ لازم برای کاندیداتوری نداشته‌باشند.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی در خصوص جعلی بودن مدارک برخی از کاندیداهای مجامع انتخابی گفت: عذر رییس هیاتی که مدرکش جعلی بود را خواستیم و به مقامات قضایی واگذار کردیم. آن همکاری که مدرکش جعلی بوده، در واقع از مدرکش هیچ استفاده‌ای نکرده و تمام دریافتی‌هایش بابت مدارک اصل بود.

فتاحی افزود: طی روزهای آتی اساس‌نامه هیات‌های ورزشی تصویب خواهدشد. این اساس‌نامه بر اساس اساس‌نامه بین‌المللی رشته‌های ورزشی نوشته شده و تمام اختیارات به اعضای مجمع واگذار می‌شود.

وی در خصوص زمان برگزاری مجامع انتخابی هیات‌هایی که با سرپرست هدایت می‌‎شوند، تاکید کرد: در حال حاضر ۱۱ هیات با سرپرست اداره می‌شوند. ثبت‌‍‌نام این دسته از هیات‌ها انجام شده‌است. تا پایان تیر ماه مجامع این هیات‌ها برگزار خواهدشد.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی در درمورد مشکل زمین تمرین باشگاه شهرخودرو عنوان کرد: خوشبختانه این تیم در وضعیت خوبی قرار دارد. قراردادهای بازیکنان منعقد شده و تمریناتش به زودی آغاز خواهدشد. مشکل اصلی شهرخودرو مشهد محل تمرین این تیم است. با رایزنی‌هایی که با وزارت ورزش داشتیم، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای احداث یک زمین تمرینی در مجموعه ورزشی ثامن در نظر گرفتیم. با پیمانکار در این خصوص قراردادی منعقد کرده‌ایم که از هفته آتی کارهای آن اجرا خواهدشد. چمن استادیوم ثامن هم سبز شده و پیست تارتان آن نیز به زودی آماده خواهدشد. در نظر داریم برای بازی‌های بزرگ شهرخودرو در لیگ برتر سال جاری از جمله سرخابی‌های تهران، سپاهان و تیم‌های آسیایی از استادیوم ثامن که ظرفیت بیشتری نسبت به استادیوم امام رضا دارد، استفاده کنیم.

فتاحی در خصوص مطالبات بازیکنان تیم والیبال پیام مشهد و وضعیت سالن مهران در لیگ برتر سال ۹۸ گفت: در مشهد فقط یک تیم حرفه‌ای ‌داریم که شهرخودرو است. مابقی باشگاه‌ها از کمک‌های دولتی از جمله شهرداری و شورای شهر استفاده می‌کنند. پیام در لیگ برتر حضور حرفه‌ای نداشت و به کمک شهرداری و شورای شهر اداره شد. شهردار مشهد برای حضور پیام و کمک مالی به این تیم در لیگ برتر سال ۹۸ قول داده‌است. علی شیخ‌الا‌سلامی، مدیرعامل این تیم نیز به دنبال یک اسپانسر برای پیام است. سالن مهران را در لیگ برتر سال گذشته به مسابقات رساندیم، اما خودمان از وضعیت این سالن راضی نیستیم. پیشنهادمان این است که مسابقات والیبال در سالن شهید بهشتی انجام شود که به این سالن ایراد فنی گرفته‌اند. به دنبال تغییر زیرساخت سالن شهید بهشتی هستیم تا بتوانیم مسابقات والیبال را هم در این سالن برگزار کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برخی از هیات‌های ورزشی سالن اختصاصی ندارند، بیان کرد: خیلی از هیات‌های ورزشی سالن اختصاصی ندارند. به این دسته از هیات‌ها گفته‌ایم که سالن ورزشی اجاره کنند تا اداره کل اجاره آن را پرداخت کند. قوانین دست اداره کل ورزش‌و‌جوانان استان را بسته و نمی‌توانیم سالن‌ها را در اختیار هیات‌های ورزشی قرار دهیم. مگر در مشهد چند سالن ورزشی داریم که بتوانیم به هر هیات ورزشی یک سالن اختصاص دهیم؟

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی در خصوص‌ شائبه کمک غیرقانونی این اداره به باشگاه شهرخودرو تصریح کرد: هیچ کمک مالی به این تیم صورت نگرفته‌است. اعتباراتی به عنوان هدایای خاص به اداره کل واریز می‌شود که از آن اعتبار به این تیم کمک کرده‌ایم. برای واگذاری باشگاه پدیده و جلسه با فرهاد حمیداوی مالک کنونی این تیم، تا اصفهان رفتم. وظیفه‌مان پیگیری بود که انجام دادیم. افراد زیادی به دنبال سرمایه‌گذاری هستند، اما می‌ترسند. ما با پشتیبانی از این افراد آن‌ها را دلگرم کرده‌ایم.

فتاحی در مورد این که هیات ورزش‌های همگانی به دلیل سومدیریت برای مدتی طولانی‌ به کما رفته، خاطرنشان کرد: با این حرف مخالفم. به نظرات کارشناسی احترام بگذاریم. ورزش همگانی خراسان رضوی در کشور دارای جایگاه خوبی است. دنبال این هستیم که ورزش همگانی را به شهرداری بدهیم تا خودمان به دنبال زیرساخت‌ها برویم. یک درصد از اعتبارات ادارات باید در ورزش هزینه شود. برای ورزش همگانی اعتبارات خوبی داریم. از تمام شهرداری‌های نقاط مختلف مشهد در این خصوص تشکر می‌کنم. برای احداث ۱۰۰ زمین چمن مصنوعی اگر از شهرداری و بخش خصوصی کمک نگیریم، به مشکل می‌خوریم. در سایر کشورها چیزی به اسم وزارت یا اداره کل ورزش نداریم. تمام مسابقات بین‌المللی در کشورهای دیگر زیر نظر بخش خصوصی برگزار می‌شود. به دنبال آن هستیم که در اینجا نیز همه چیز را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به لغو پروانه باشگاه کوهنوردی آزادگان، اداره کل استان چه اقداماتی در این خصوص انجام داده، گفت: لغو پروانه دو باشگاه پلنگ برفی و آزادگان به دلیل خواست و پیگیری خانواده کوه‌نوردان فوت‌شده در حادثه اشترانکوه بوده‌است. اگر باشگاه آزادگان تاکنون تعطیل نشده، احتمالا نامه وزارت‌خانه به آن‌ها ابلاغ نشده است که ظرف امروز یا فردا این اتفاق رخ خواهدداد. باشگاه آزادگان یکی از باشگاه‌های قدیمی و خوب خراسان رضوی است که در این خصوص روز سه‌شنبه با محمدرضا داورزنی جلسه‌ای خواهیم داشت و ابهامات و اقدامات، در این جلسه بررسی خواهدشد.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی در خصوص حواشی به وجود آمده پیرامون اخباری مبنی بر بازداشتش، عنوان کرد: هر هزینه‌ای که برای کارهای اداری صورت گیرد، تخلف است و دستگاه‌های نظارتی وارد کار می‌شوند. از ۱۵ سال گذشته تا کنون ۸۴ نفر در هیات‌های ورزشی مشغول به فعالیت هستند و حقوق دریافت می‌کنند. این موضوع تخلف است که این را به مقامات قضایی گزارش داده‌ایم. اگر من را به دادگاه ببرند به این معنی نیست که دزدی کرده‌ام. همین الان می‌توانند در خراسان رضوی مرا بازداشت کنند. در استان سمنان دو سه نفر از همکارانم تخلف شخصی داشته‌اند. مسئول تمام اتفاقاتی که در یک سازمان رخ می‌دهد، مدیر مجموعه است. در حالی که در آن‌جا تفویض اختیار کامل مالی کرده‌‎ بودم. در زمانی که در سمنان مشغول به کار بودم، نخاع ورزشکاری به خاطر اینکه در سالن ژیمناستیک با شلوار جین در حال ورزش بود، پاره شد که چندین بار سر همان موضوع تاکنون به دادگاه رفته‌ام.

فتاحی در خصوص شائبه‌ای که در رابطه با دخالت اداره کل ورزش و جوانان برای انتخاب کاندیدایی خاص در هیات والیبال مطرح شده، اظهار کرد: چرا رسانه‌ها فقط روی نیکویی و خوش‌نیت زوم کرده‌اند؟ دوره سرپرستی در یک هیات ورزشی سه ماهه است که پس از تمدید، شش ماه می‌شود. شرایط انتخابات باید پس از استعلام‌ کاندیداها مشخص شود. پس از ۴۵ روز قانون به ما این اجازه را داده که کاندیداها را تایید کنیم. دستگاه‌های نظارتی همچنان به ما جواب نداده‌اند.

خبرنگاری در نشست خبری به انتقاد از اتفاقاتی که در رابطه با انتخابات هیات والیبال رخ داده پرداخت که فتاحی در واکنش به این موضوع گفت: اشتباه شما این است که بر اساس افکار خودتان قضاوت می‌کنید. پس از مشخص شدن نتایج به حقیقت حرف‌هایم پی خواهید برد. خبرنگاران برای خود یک سناریویی درست می‌کنند. اگر شما اجازه دهید در دوران ریاستم، رییس هیات والیبال نیز مشخص خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن