زندگیشهری

جشنواره گردشگری کلات آغاز شد

جشنواره گردشگری شهرستان کلات از ویژه برنامه های نوروزی شهرداری مشهد روز چهارشنبه در محل بوستان کوهسنگی این شهر آغاز شد و ۱۴ فروردین ماه جاری ادامه خواهد داشت.
جشنواره گردشگری کلات آغاز شد.
معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در این خصوص گفت: اجرای ورزشهای بومی و محلی، ارائه صنایع دستی و سوغات کلات، عرضه محصولات کشاورزی و دامی آن خطه از خراسان رضوی بخشی از برنامه های جشنواره هستند.
نرگس شالچیان افزود: جشنواره گردشگری شهرستان کلات با هدف معرفی ظرفیتهای تفریحی و گردشگری آن خطه همه روزه تا ۱۴ فروردین جاری از ساعت ۱۱ تا ۲۱ در بوستان کوهسنگی پذیرای شهروندان مشهدی و مسافران و گردشگران است.
مرکز شهرستان ۳۸ هزار نفری کلات در فاصله ۱۵۵ کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است. کلات مرکب از دو بخش مرکزی و زاوین ۶۸ روستا دارد. ۲۷ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند. کلات از سمت شمال و شرق با جمهوری ترکمنستان هم مرز است.
کلات زادگاه نادرشاه افشار، در میان رشته کوه هزارمسجد قرار گرفته و این رشته کوه از جانب جنوب غربی حائلی طبیعی است که این شهر را از مشهد و چناران جدا می کند. آب و هوای کلات معتدل کوهستانی و ارتفاع آن از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن