اجتماعیزندگی

با معرفی نفرات برگزیده؛ جشنواره منطقه ای قصه‌ گویی با حضور آقای حکایتی در مشهد پایان یافت

جشنواره منطقه ای کتابداران قصه‌ گو در مشهد عصر دوشنبه با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.
به گزارشصبح مشهد، معاون توسعه و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این مراسم گفت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برنامه ریزی و بررسی ایده های مناسب، می کوشد با استفاده از خلاقیتها و هنر کتابداران کتابخانه های عمومی کشور زمینه ارتقای سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی را فراهم کند.
مهدی رمضانی افزود: در این راستا در سال جاری مقدمات برگزاری جشنواره نمایش خوانی آماده شده که در سال آینده برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: جشنواره قصه گویی نیز زمینه بروز و شکوفایی هنر کتابداران کتابخانه های عمومی کشور در حوزه قصه گویی است.
مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در این جشنواره ۴۰ نفر از کتابداران قصه گو از استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و استان سیستان و بلوچستان حضور داشتند.
حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: قصه گویی یک فن و هنر است و این فن و هنر از مناسب ترین راهکارها برای مانوس کردن کودکان با کتاب و کتابخوانی است.
پیشکسوت قصه گویی در کشور با نام هنری’آقای حکایتی’ نیز در این مراسم گفت: با توجه به پیشرفتهای فناوری و گسترش ابزارهای ارتباطی و سرگرمی باید استفاده از شیوه های کاربردی و نوین برای ایجاد جذابیت و اثرگذاری بهتر قصه بر کودکان مورد توجه قرار گیرد.
بهرام شاه محمدلو افزود: پایین بودن سرانه کتابخوانی و عدم آشنایی کافی کودکان و بزرگسالان با کتاب و مطالعه از مشکلات امروز جامعه است، متولیان کتابخوانی در جامعه باید با راهکارهای مختلف نظیر قصه گویی، کودکان، نوجوانان و جوانان را با ادبیات، سنتها و آیین ها، هنر، تاریخ و علم آشنا کنند.
در این جشنواره قصه گویان برتر استانهای شرکت کننده معرفی و به مرحله کشوری این جشنواره که اردیبهشت ماه در یزد برگزار می شود راه یافتند.
جشنواره منطقه ای کتابداران قصه گو ۱۲ و ۱۳ اسفند در محل مجتمع فرهنگی و هنری آفتاب ولایت مشهد برگزار شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن