اجتماعی

سردار رضایی فرمانده مرزبانی کشور اظهار کرد: بهترین مرزبانان کشور، مرزنشینان هستند

به گزارش صبح مشهد به نقل از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی فرماندهی مرزبانی استان خراسان رضوی، سردار «قاسم رضایی» در همایش امنیت و توسعه شهرستان های مرزی استان با بیان این که هیچ کشوری در دنیا به اندازه جمهوری اسلامی ایران تهدیدات پیرامونی و برون مرزی ندارد اظهار داشت: این موضوع به خاطر مقابله با آرمان های متعالی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: یکی از مهمترین عوامل ناکامی دشمنان را وجود مرزنشینان غیور دانست که در مقاطع مختلف تاریخ به خوبی از مرزهای کشور دفاع کرده اند و نمونه بارز آن در دوران دفاع مقدس بود.

فرمانده مرزبانی کشور گفت: توسعه اقتصادی در مناطق مرزی، امنیت پایدار و آرامش اجتماعی را به دنبال دارد؛ فلذا با تامین معیشت، رفاه و تقویت بصیرت در مرزنشینان شاهد پایداری جمعیت در این مناطق خواهیم بود.

سردار «قاسم رضایی » عامل دیگر عدم موفقیت دشمنان در مناطق مرزی را در کنار حضور موثر نیروهای مرزبانی؛ همراهی و انسجام برنامه ریزی دستگاه های اجرایی برای رونق اقتصاد و اشتغال مرزنشینان دانست.

وی تاکید کرد: ساماندهی موضوعات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مرزنشینان، ارتقا امنیت را به دنبال خواهد داشت که باید مورد توجه قرار گیرد.
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بر تقویت برنامه ریزی ها و اجرای پروژه ها در مناطق مرزی از سوی دستگاه های اجرایی و پرهیز از اقدامات جزیره ای در این حوزه تاکید کرد.

سردار رضایی با بیان این که توسعه باید همه جانبه و در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی محقق شود؛ تصریح کرد: نقش هم افزایی مدیران در این راستا تعیین کننده است.
گفتنی است در پایان از سردار جان نثار و تعدادی از فعالان و زحمت کشان در راستای امنیت پایدار تقدیر بعمل آمد و از سوی سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا ،آقای شرافتی راد فرماندار تایباد بعنوان مرزیار افتخاری منصوب گردید.

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن