مشهد 2017هویت مشهدپایتخت فرهنگ اسلامیپایتخت معنوی

بازدید دانش آموزان دبستان های مشهد از کتابخانه های وابسته به آستان قدس رضوی

جمعی از دانش‌آموزان دبستان‌های مشهد، از دو کتابخانۀ‌ وابسته به آستان‌قدس‌رضوی در مشهد بازدید کردند.
به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی، معاون امور کتابخانه‌های این سازمان، با بیان اینکه کتابخانه‌های آستان‌قدس‌رضوی در مشهد و شهرستان‌ها پیوسته در راستای تکریم مطالعه و اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی، میزبان گروه‌های مختلف دانش‌آموزی بوده‌اند، افزود: به تازگی جمعی از دانش‌آموزان دبستان استثنائی کوثر، از کتابخانۀ آیت‌الله شیخ هاشم قزوینی(ره) از کتابخانه‌های وابسته به آستان‌قدس‌رضوی واقع در بلوار شهید رستمی، محمدآباد۵ بازدید کردند.
حسین خسروی ادامه داد: در این بازدید، کتابداران آستان‌قدس‌رضوی چند کتاب داستان مناسب این دختران دانش‌آموز را برای آنان خواندند که با استقبال زیادی روبه‌رو شد و آنان نیز در خواندن کتاب مشارکت کردند و در پایان برنامه، جوایزی به رسم یادبود به دانش‌آموزان این دبستان اهدا شد.
وی افزود: همچنین، کتابخانۀ مسجد بزرگ امام رضا(ع) از کتابخانه‌های وابسته به آستان‌قدس‌رضوی واقع در کوی امیرالمؤمنین(ع)، ولی‌عصر۵، میزبان دانش‌آموزان دبستان غیرانتفاعی پسرانۀ «شکوفه‌های خلّاق» بود.
خسروی توضیح داد: جمعی از دانش‌آموزان مقاطع پنجم و ششم ابتدایی این دبستان، با هدف آشنایی با کتابخانه و کتاب‌های کودک و نوجوان، از این کتابخانه بازدید کردند.
معاون امور کتابخانه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی ادامه داد: دراین بازدید، به اهمیت مطالعه و کتابخوانی و نقش مؤثر آن در زندگی، معرفی کتاب‌های مرجع، شیوۀ استفاده از آن‌ها و آشنایی با رده‌بندی دیویی پرداخته شد که مورد استقبال دانش‌آموزان، معلمان و معاون دبستان واقع شد.
خسروی در پایان افزود: امانت کتاب به دانش‌آموزان بازدیدکننده و پذیرایی، از دیگر اقدامات صورت‌گرفته در این بازدید بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن