ورزشی

رئیس هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا خراسان رضوی مطرح کرد؛ قصد قهرمان پروری نداریم!/ هدف بازیابی سلامت بیماران است

هدف هیات ورزشی بیماران خاص بازیابی سلامت اعضاست.

رئیس هیات بیماران خاص و پیوند اعضا خراسان رضوی گفت: ما قصد قهرمان پروری نداریم چیزی که بیشتر برای ما اهمیت دارد، بازیابی سلامت بیماران است.

به گزارش صبح مشهد، حجت‌الله اسدی در نشست خبری که در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، درباره اینکه، آیا قانون چند شغله بودن شامل حال رئیس این هیات می‌ شود یا خیر؛ گفت: با توجه به اینکه روسای هیات ها حقوقی از این سمت دریافت نمی‌ کنند این سمت شغل محسوب نمی‌ شود.

وی ادامه داد: ما قصد قهرمان پروری نداریم چیزی که بیشتر برای ما اهمیت دارد سلامت جامعه است اکثر بیماران که تحت درمان هستند بعد از اینکه ورزش حرفه‌ ای را آغاز کرده اند داروی کمتری استفاده می‌ کنند و حتی از نظر ظاهری تغییرات مشهودی داشته اند.

اسدی ضمن انتقاد از بی توجهی نهادهای متولی به ورزش بیماران خاص، تصریح کرد: از روزی که به این سمت منصوب شدم، بیش از ۱۹۷ نامه درخواست کمک به نهادها و نمایندگان مجلس ارسال کردیم اما هنوز پاسخ روشنی از جایی دریافت نکردیم.

وی اولویت بیماران خاص و پیوند اعضا را درمان عنوان کرد و گفت: بیشتر بیماران درگیر مشکلات اقتصادی هستند چرا که هزینه درمان و داروی آنها بسیار بالا است اگر بخواهیم این قشر را به‌ سوی ورزش سوق دهیم باید امکان استفاده آنها را از امکانات ورزشی به‌ صورت رایگان فراهم کنیم.

رئیس هیات بیماران خاص و پیوند اعضا خراسان رضوی درباره نوع همکاری نهادها خاطرنشان کرد: ما توقع زیادی نداریم در همین اندازه که بتوانیم دوسالن در دو نقطه شهر برای کاهش هزینه رفت و آمد ورزشکاران فراهم کنیم مشکل بزرگی را حل کرده ایم، کمیسیون ماده ۸۸ باعث شده استفاده از اماکن ورزشی سخت شود.

اسدی درباره بودجه دریافتی در مدت فعالیتش به‌ عنوان رئیس هیات گفت: تاکنون از سوی فدراسیون تنها ۵ میلیون و از اداره کل ورزش و جوانان ۳۸ میلیون تومان اعتبار دریافت کرده ایم، اداره کل و فدراسیون دچار محدودیت هستند و بیش از این نمی‌ توانند کمک کنند اما نهادهایی مانند بهزیستی و شهرداری اعتبارات خوبی در زمینه ورزش دارند.

وی در ادامه از شناسایی بیماران استان خبر داد و افزود: در سایت، شرایط ثبت نام را برای بیماران ورزشکار فراهم کرده ایم همچنین از طریق انجمن‌ ها بیماران و افراد پیوند عضو به این هیات معرفی می‌شوند تا شرایط ورود آنها را در کلاس‌ ها و تمرینات ورزشی فراهم کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن