اخبار مهماستانیاقتصادی

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل مشهد مطرح کرد: بازار خودرو در رکود به سر می برد/جمعه بازار بستر مناسبی برای سودجویان و کلاهبرداران است

رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان اتومبیل مشهد گفت: بعلت نوسانات ارز بازار خودرو در رکود بسر می برد و این رکود باعث شده که واحدهای صنفی طی ۶ ماه گذشته بعلت عدم درآمد کافی جهت هزینه های جاری اقدام به تعطیلی واحدهای خود نمایند ، وی اضافه نمود بعلت هیجانات ارز در بازار ، رکود بیشتری به بازار حاکم شده است .
به گزارش صبح مشهد حمیدرضا حیدری در گفتگوی رسانه ای با خبرنگار ما در سالن جلسات اتحادیه نمایشگاه داران گفت :مشکلات و چالشهای صنفی اعضاء ، رکود بازار ، مالیات ارزش افزوده و مالیات مستقیم ، مالیات متمم ، وجود سایتهای مجازی ازجمله دیوار و شیپور و جمعه بازار میباشد.

وی افزود طبق ماده ۳۵۷ قانون تجارت نمایشگاهداران اتومبیل واسطه بین متعاملین هستند و هیچگونه دخل و تصرفی در قیمت خودرو ندارند .
وی ادامه داد : یکی دیگر از مواردی که عامل گران شدن خودرو می تواند باشد خارج شدن خودرو از کالای مصرفی به سرمایه ای است که توسط خودرو سازها هدایت شده و بصورت پیش فروش و با سود بیشتر از بانک ها پرداخت می نمایند. خودرو ، جمعه بازار و یا روز بازار ندارد چرا که این کالا تره باز و یا کالای غیره نیست که نیاز به روز بازار و یا تنظیم بازار داشته باشد به غیر از اینکه بازار موازی از طریق شهرداری انجام می پذیرد و باعث تضعیف صنف می گردد. همچنین جمعه بازار بستر مناسبی برای سودجویان و کلاهبرداران است و از آنجایی که هیچگونه نظارتی بر آن نیست بهمین علت در هفته چندین مورد شکایات به اتحادیه مراجعه می نمایند که به نظر می رسد که شهرداری فقط جهت بهره برداری مالی جمعه بازار را راه اندازی نموده که باعث مشکلات عدیده ای برای شهروندان و متعاملین شده است و در خاتمه از متعاملین عزیز تقاضا می شود جهت خرید و فروش خودرو حتما به واحدهای صتفی مجاز پروانه دار مراجعه نموده و سپس مبادرت به تنظیم قرارداد نموده و حتما قولنامه رسمی اتحادیه را دریافت نمایند و یا جهت خرید خودرو از سایتهای مجازی و جمعه بازار حتما با کارشناس و یا یکی از واحدهای صنفی پروانه دار مشورت نمایند و سپس اقدام به خرید خودرو نمایند اتحادیه آماده پاسخگوئی به شما می باشد. تلفن تماس : ۰۵۱۳۸۵۲۵۴۷۰

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن