اجتماعیاخبار مهم

مدیرکل بهزیستی خراسان‌رضوی: ۲۶۰۰ نفر پشت نوبت فرزندخواندگی قرار دارند/ طرح غذای گرم اجرا می شود

با مشارکت دادستانی ۲۶۰۰ نفر پشت نوبت فرزندخواندگی قرار دارند.

نشست خبری مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی به مناسبت هفته ملی کودک برگزار شد. به گزارش صبح مشهد، دکتر حمیدرضا پوریوسف اظهار داشت: در سال ۹۶، ۱۲۶۷۰۰ نوزاد و کودک در برنامه طرح غربالگری تشخیص شنوایی و بینایی‌سنجی شرکت کردند که ۵۹۹ مورد منجر به اقدام و پیگیری درمانی شد.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌رضوی ادامه داد: در شش ماه نخست سال ۹۷ هم ۶۵ هزار کودک در این طرح غربال شده‌اند؛ همچنین با طرح «کوله مهربانی» با هدف تهیه لوازم‌التحریر و بسته تحصیلی با اولویت حاشیه شهر و نقاط مرزی استان ۱۲ هزار و ۵۰۰ بسته تاکنون تهیه و توزیع شده است.

‌پوریوسف افزود: خوشبختانه با تسریع و تسهیل پروسه فرزندخواندگی شاهد افزایش تقاضا برای پذیرش کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در سطح جامعه هستیم که با مشارکت دادستانی ۲۶۰۰ نفر پشت نوبت فرزندخواندگی قرار دارند.

وی ادامه داد: در مورد بانوان معتاد که صاحب کودک نیز هستند در مرکز معتادین متجاهر اکبرآباد قول تاسیس مرکزی مخصوص مادر و فرزند که امکان ارتباط مستمر و کنترل شده بین مادر و فرزند در ۶ ماه آینده را می‌دهیم.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به طرح مُشک تصریح کرد: در این طرح که مراقبت مشارکتی کودکان و به اختصار مشک نام دارد و از هفته گذشته کلید خورده و ۴۰ خانواده نیز اعلام آمادگی نموده‌اند کودکان مورد تایید بهزیستی از شش ماه تا دو سال نزد خانواده نگهداری می‌شوند که در صورت نیاز تا سه سال نیز قابل تمدید است.

پوریوسف افزود: در سال ۹۶، ۶۶۵ کودک خیابانی و کار داشتیم که این آمار در شش ماه نخست سال۹۷، ۳۱۴ مورد است که بهزیستی وظیفه نگهداری به صورت شبانه یا روزانه آنها و توانبخشی خانواده‌های کودکان کار را برعهده دارد؛ همچنین طرح فروش روزنامه بهزیستی با مساعدت کودکان کار دیگر اجرا نشده و این سازمان دیگر این طرح را ادامه نخواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰ هزار خانوار که دارای شرایط مستمری هستند جزو مستمری بگیران بهزیستی شده‌اند همچنین ۴۷ میلیارد تومان تسهیلات روستایی، مسکن و اشتغال در خدمت آنها قرار گرفته است.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به بهربرداری ۵۳۴ واحد مسکن برای جامعه هدف بهزیستی تا پایان سال افزود: از دو روز آینده روزانه ۲۸ هزار کودک در روستاها و ۱۲ هزار کودک در حاشیه شهر از خدمات غذای گرم این سازمان بهره مند خواهند شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن