اقتصادی

جابجایی بیش از هفت میلیون مسافر و زائر امام رضا ( ع ) در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد مقدس

مدیرکل راه آهن خراسان از کسب رتبه نخست جابجایی مسافر درشش ماهه نخست سال جاری توسط راه آهن خراسان در شبکه ریلی کشور خبر داد.
به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی راه آهن خراسان، محمدهادی ضیایی مهر با اعلام این خبر افزود: در شش ماهه نخست سال جاری تعداد زائران و مسافران ورودی و خروجی به مشهد مقدس بیش از هفت میلیون و ۴۵۰ هزار نفر بوده که شاهد رشد حدود ۱۶ درصدی جابجایی مسافر در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.
وی تاکید کرد: در شش ماهه نخست امسال ۹۵ درصد از قطارهای مسافری اعزامی از مبدا مشهد مقدس بدون تاخیر اعزام شده اند ومابقی ۵ درصد قطارهای اعزامی از مشهد با تاخیر کمی اعزام شده اند که متوسط میزان تاخیر از مبداء مشهد به ازای هر قطار کمتر از ۳۰ ثانیه بوده است و کاهش ۳۰ درصدی تاخیر در سیر قطارهای مسافری در حوزه ریلی راه اهن خراسان را نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهد بوده ایم.
وی اظهار داشت: ۵۰ درصد سفرهای ریلی کشور در این ایام از ۲۸ شهر و مرکز استان در سطح کشور به مسیر خراسان رضوی و مقصد مشهد برنامه‌ریزی و اختصاص یافته که این مسافران در مجموع با ۱۴ هزار و ۲۹۴ رام قطار به صورت ورودی و خروجی جابجا شده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن