استانیدانش و فناوریپیشنهاد سردبیر

تجوید و روانخوانی قرآن در دانشگاه های خراسان رضوی؛ طرح گامی به سوی آسمان در دانشگاه های استان برگزار می شود

آموزش قرآن در قالب طرح «گامی به سوی آسمان» به همت ستاد احیا و هماهنگی فعالیتهای قرآن و عترت(ع) دانشگاهها و مراکز آموزش عالی (واحد قرآن و عترت(ع) نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان)، مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه، شهرداری مشهد، جهاد دانشگاهی و همکاری دانشگاهها و مراکز آموزش عالی مشهد در سطح دانشگاهها، ویژه دانشجویان در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ و فارغ التحصیلان سال ۹۷ برگزار می شود . 
به گزارش صبح مشهد به نقل از دبیر اجرای طرح، بخشی زاده هدف کلی را مأنوس کردن دانشجویان با مفاهیم قرآنی و ایجاد فضای تربیتی و سبک زندگی قرآنی در دانشگاه‌ها بیان کرد.
وی افزود: اهداف جزئی این رویداد شامل فراهم آوردن زمینه آموزش صحیح خوانی و درک مفاهیم قرآن کریم در دانشگاه ها، ایجاد پایگاه و بستری مناسب در دانشگاه ها جهت بیان معارف قرآن و جذب و رشد دینی جوانان دانشجو و اساتید و شناسایی و رشد دانشجویان علاقه مند به قرآن در شاخه های مختلف می باشد.
بخشی زاده تصریح کرد: کلاسها در گام اول صحیح خوانی قرآن (روانخوانی همراه با مخارج حروف) ، گام دوم تجوید، گام سوم تدبر در قرآن می باشد. که هر گام در ۱ ترم تحصیلی برگزار می شود. بنابراین گام اول ترم پاییز، گام دوم ترم زمستان و گام سوم ترم تابستان می باشد.
مسئول دبیرخانه گامی به سوی آسمان خاطر نشان کرد: طرح فوق ویژه دانشجویان مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های مشهد می باشد اما فارغ‌التحصیلان سال تحصیلی ۱۳۹۷ می‌توانند در کلاس‌ها ثبت نام و شرکت نمایند با این تفاوت که وجه شهریه آنها دو برابر(۳۰۰۰۰ تومان) می باشد . لازم بذکر است که دانشجویان از هر دانشگاه می‌توانند در کلاس مورد نظر خود در مکانی غیر از دانشگاه خود ثبت نام کنند.
علیرضا صادقیه بیان کرد: پیش بینی شده است طرح در گام اول در مراکز دانشگاهی فردوسی، امام رضا(ع)(پردیس اسرار و رضوان)، فرهنگیان( پردیس شهید بهشتی و شهید هاشمی نژاد )،خیام، الزهرا و حکیم توس ثبت نام کرده و در صورت رسیدن به حد نصاب اجرا شود.
وی افزود: ثبت نام بطور متمرکز و اینترنتی خواهد بود که از روز اول مهر ماه آغاز و ۸ مهر پایان میابد و کلاسهای آموزشی مستقلا توسط دانشگاههای اعلام شده برگزار شده، هفته سوم مهر ماه آغاز و هفته سوم آذر ماه به پایان می رسد. برای هر کلاس ۱۵ جلسه پیش بینی شده است که دانشگاه مجری طرح، متناسب با ظرفیتها و امکانات موجود خود، زمان دقیق آغاز کلاسها را اعلام کرده و زمانبندی آنرا انجام می دهد .
صادقیه تصریح کرد: شرکت کنندگان در طرح، ضمن دریافت گواهی معتبر، می توانند با کسب نمره بالای ۱۸ در قرعه کشی دریافت جایزه ویژه در پایان دوره شرکت کنند. شایان ذکر است این امتیاز فقط شامل حال کسانی می شود که حضور مستمر، منظم و بدون غیبت ( ۲جلسه غیبت در هر گام مجاز محسوب می شود) در کلاسها داشته باشند. امتیازات دیگر شرکت در طرح؛ استفاده از کلاسهای دو مرکز تخصصی آموزشهای قرآنی شهید شهریاری و جامعه قاریان قرآن با تخفیف ویژه و پذیرفته شدن در طرح تربیت مدرس قرآن جهاد دانشگاهی می باشد.

آدرس سایت جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر
http://www.ferdowsconferences.ir/Quran/fa/home
آدرس دبیرخانه
مشهد – بلوار شهید کلاهدوز – کلاهدوز ۳۰ – مؤسسه آموزش عالی فردوس
شماره تماس با دبیرخانه
۳۷۲۹۱۱۱۵-۰۵۱ داخلی ۱۶ و ۰۹۱۵۰۲۸۶۰۳۸

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن