اجتماعیاخبار مهم

دادستان مرکز استان خبر داد؛ ورود قضایی به تصرفات حریم و بستر رودخانه‌های طرقبه و شاندیز

دادستان مرکز استان خراسان رضوی از ورود قضایی به تصرفات حریم و بستر رودخانه‌های طرقبه و شاندیز خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از تسنیم، قاضی غلامعلی صادقی اظهار داشت: با توجه به حضور گردشگران و علاقمندان به طبیعت در مناطق ییلاقی شهرستان طرقبه شاندیز و گلایه‌های مکرر از تصرفات حریم و بستر رودخانه‌ها و عدم امکان استفاده عمومی از این مناطق که متاسفانه توسط عده‌ای سود جو به محلی برای تصرفات شخصی تبدیل شده به این محدوده ورود خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه  به گزارشات متعدد واصله به دادستانی مرکز استان مبنی بر تصرف غیر مجاز بستر رودخانه‌های شهرستان طرقبه شاندیز از طریق ایجاد دیوار ساحلی، احداث پل، تصرفات غیر مجاز رستورانها و همچنین تخلیه پسماند و زباله در بستر رودخانه و تصرف رودخانه‌های شهرستان از ناحیه املاک مجاور از طریق ایجاد بلوکه‌های سیمانی و احتمال تصرف آن و از سویی عدم نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز و تغییر در حریم راه و جاده ، بر این اساس دستورات لازم به دادستان شهرستان طرقبه شاندیز مبنی بر ممانعت وجلوگیری از هرگونه برداشت غیرمجاز آب از رودخانه توسط ضابطین خاص منابع آب و نیروی انتظامی صادر شد.

دادستان مرکز استان خراسان رضوی با اشاره به اقدامات دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان طرقبه شاندیز و بازدیدهای صورت گرفته اظهار داشت: در این دستور نظارت بر حریم راه و جاده و ممانعت از هرگونه تغییر در آن با همکاری بخشداری، راهداری و نیروی انتظامی تاکید شده است.

صادقی گفت: توقیف وسایل نقلیه سنگین در هنگام تصرف و تخریب بستر رودخانه و یا اراضی ملی توسط نیروی انتظامی از دیگر دستورات صادر شده می باشد. همچنین ممانعت و جلوگیری از هرگونه تصرفات با همکاری بخشداری، امور رودخانه‌های آب منطقه‌ای و نیروی انتظامی از دستورات دادستان شهرستان طرقبه شاندیز است.

دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی اظهار داشت: سیاست و برنامه ریزی دادستانی مرکز استان دفاع از حقوق عمومی و پیشگیری از وقوع جرم است و کارشناسان ما در این حوزه به صورت مستمر در حال رصد موضوعات مختلف هستند تا حقوق عمومی در زمینه‌های مختلف مورد تعرض و تضییع قرار نگیرد و با متخلفان در این زمینه برخورد لازم و قانونی صورت می‌گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن