اجتماعیاستانی

بزرگترین هجمه های ناروای تاریخ رسانه ایران!!! پس تنها چند شعبه متخلفند

یاداشت شهروندی
با برگزاری دوازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات موسسه اعتباری ثامن الحجج ، آرام آرام شفافیت و واقع بینی از عملکرد این موسسه نمایان و هجمه های های گسترده و هدفمند رسانه ای نسبت به عملکرد این موسسه بیشتر و بیشتر جلوه گری میکند .

به گزارش صبح مشهد، هجمه های هدفمند رسانه ای علیه عملکرد این موسسه با شایعه اختلاس بزرگ ۱۳ هزار میلیاردی در رسانه های معاند نظام آغاز شد و با نداشتن مجوز ، فعالیت غیر قانونی و فرار متهم ردیف سوم از کشور ادامه و با ارتباط سازی آن با مسوولان فساد ستیز نظام به اوج خود رسید
اکنون هم با موضوع هدیه باغ خرما به متهم ردیف اول پرونده ثامن الحجج یکبار دیگر همچون سایر شایعات نادرست نخ نما ، تلاش نموده تا اذهان عمومی را با تشویش همراه سازد اما برای هر وجدان بیدار و حقیقت جو چشم پوشی از واقیعت های آشکار و پنهان این پرونده سخت و دشوار است .
سید محمد حسینی _وکیل متهم ردیف اول پرونده ثامن الحجج _ بار دیگر در دوازدهیمن دادگاه رسیدگی به اتهامات موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج پرسش های خود را همچنان بی پاسخ یافت ، اما بروشنی واقعیت های این پرونده را تشریح کرد .
وکیل متهم ردیف اول این پرونده گفت : ” این پرونده در چنبره جناح‌های سیاسی گیر افتاده است و کسانی که تسویه ‌حساب سیاسی دارند در این رابطه اظهارنظر می‌کنند و یکدیگر را می‌کوبند البته دادگاه بدون در نظر گرفتن این مسائل به پرونده رسیدگی می‌کند ”
وی ادامه داد: دولت قبلی، رئیس کل بانک مرکزی، اداره کل بانک مرکزی در یک دوره‌ای موکل بنده را واجد همه شرایط می‌دانند و از موکلم به صورت گوناگون توسط استانداران و فرمانداران تقدیر می‌شود . ادغام از سال ۸۹ صورت می‌گیرد و موضوع ساماندهی را خود بانک مرکزی پیگیری کرده است ؛ بنابراین در اینجا دیگر بحث تعاونی سبزوار مطرح نیست بلکه این تعاونی موسسه بوده است و اداره تعاون بعد از رای دادگاه حق دخالت نداشته است.
حسینی وکیل متهم ردیف اول با بیان اینکه این پرونده در دست‌انداز جناح‌های سیاسی گرفتار شده است گفت: آقای علم‌الهدی و مسئولین مشهد کوچکترین دخالتی در کارهای موسسه نداشتند و ندارند، ولی اتهاماتی وارد می‌شود لذا باید از قضیه‌ای که سیاسی و رسانه‌ای است بیرون بیایم این در حالی است که رئیس بانک مرکزی مصاحبه مفصل می‌کند و به این موارد دامن می‌زند روزنامه شرق مطالبی را به صورت خلاف واقع و نشر اکاذیب منتشر می‌کند مشخص است در این پرونده یک اتاق جنگ روانی ایجاد شده است و بر روی آن کار می‌شود.
وکیل متهم ردیف اول ادامه داد: تقاضای اصلی ما این است که آقای بهمنی و درویشی که در فرایند موسسه نقش داشتند به عنوان شاهد در دادگاه حاضر شوند. همچنین در دادسرا انتظار داریم آقای سیف و احمدی را که نقش اساسی در بعد از فرایند انحلال داشتند نیز در دادگاه حاضر شوند و سوالات شاکیان، دادگاه و مردم را پاسخ دهند همچنین دو نفر بی‌طرف به عنوان کارشناس از مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در دادگاه حاضر شوند آقای حاج دلیگانی و جلالی در جریان موسسه هستند و گزارش مبسوط تهیه کرده‌اند.
حسینی گفت: در این پرونده آن هم با این حجم فقط با مغالطه و خلط مبحث مواجهیم. به عنوان مثال در عنوان حیف و میل و اخلال در نظام اقتصادی نباید مغالطه شود. باید مشخص شود که در کدام شعبه حیف و در کدام شعبه میل صورت گرفته است.وی گفت: همچنین در کیفرخواست در خصوص موضوع اخلال در نظام اقتصادی و فقدان مجوز خلط مبحث شده است، در اطلاعیه سایت بانک مرکزی در تاریخ ۱۷ اسفند ۸۹ عنوان شده (به دنبال ساماندهی بازار غیرشکلی پولی و با اقدامات وسیع به عمل آمده مرحله اول ساماندهی برنامه تعاونی‌های آزاد به اتمام رسیده است و این موسسه به‌عنوان موسسه اعتباری در شرف تاسیس ادامه فعالیت خواهد داد؛ و از سوی بانک مرکزی ناظر مقیم بر عملکرد آن‌ها نظارت خواهد کرد.) این اطلاعیه بسیار دقیق نوشته شده است اگر موسسه ثامن‌الحجج تحت نظارت بانک مرکزی نبود چرا تحت جعل عنوان از آن شکایت نکردند یعنی بانک مرکزی نمی‌دانست موکلم سابقه بانکی نداشته است که ایشان را مکلف می‌کند.علیرغم این هجمه های گسترده رسانه ای که متاسفانه با چاشنی تبیلغات سوء معاندان نظام همسوء گردیده است هنوز بزرگترین علامت سوال ذهن مردم بی پاسخ باقی مانده است نقش بانک مرکزی در بروز این چالش بزرگ مالی چه بوده است ؟ چرا بانک مرکزی می کوشد با فرافکنی محض ، خود را از هرگونه تقصیر و تسامح مبرا جلوه دهد مگر میشود این حجم وسیع از سپرده گیری بدون اطلاع و نظارت بانک مرکزی صورت پذیرد !!! اگر بانک مرکزی پایبند به امضاء و تعهد خودش نباشد پس چگونه میتوان انتظار داشت اقدامات مالی و اعتباری آنها برای بخش های خصوصی قابل اعتماد باشد !!!!
چرا کوچکترین موضوعات در یک مجموعه مدیریتی را تا رساندن به قصور بالاترین رده مدیریتی درشت نمائی میکنند اینکه در این پرونده گفته می‌شود چند شعبه بررسی شده که متخلف هستند نباید به این موضوع تعمیم بدهیم که همه مدیران رده بالای مجموعه اشتباه کرده اند البته همه ما خطاکار هستیم و بروز اشتباهات مدیریتی قطعا یک امر اجتناب ناپذیر در همه مجموعه های مدیریتی در همه جای دنیاست این بهانه جویی آشکار و بی انصافی است که متاسفانه موضوع را با غرض ورزی و خصومت شخصی تا حدی کلان و بزرگ جلو داده است که طبق اظهارات” وکیل متهم ردیف دوم ” آیا باید رسیدگی به یک نقص مدیریتی را در شعبه یک کیفری رسیدگی نمایند . ” مشکل را تا این حد بزرگ و حساس جلوه داده اند البته خوشبختانه جای شکر سپاس دارد که رسیدگی به این پرونده توسط برجسته ترین قضات و دقیق ترین فرآیند رسیدگی در شعبه یک کیفری رسیدگی می شود
موضوع خرید و هدیه یک باغ خرما مصداق درشت نمائی یک موضوع ساده است که ابهامات آن با اندک توضیح رفع میشود اما متاسفانه به تیتر اول بسیاری از رسانه ها مبدل میشود و حال آنکه وقتی موضوع بررسی میشود براحتی هر خواننده با حداقل معلومات و سواد معمولی میتواند واقعیت امر را تشخیص دهد ، خریدی صورت گرفته که سند آن در اختیار بانک مرکزی است و مبایعنامه آن هم بنام فرد معتمد ثامن الحجج بوده است و با شیوه خرید املاک در ثامن الحجج هم تطابق داشته که ابتداء بنام افراد معتمد خریداری و سپس بنام ثامن الحجج سند مربوطه تنظیم میگردیده است و بعد هم به سه برابر قیمت در مزایده سال گذشته بفروش میرسد این چطور هدیه ای بوده است که سر از مزایده اموال موسسه در آورده و از سوی هدیه گیرنده هیچ دخل و تصرفی در آن صورت نپذیرفته است و بنا به اظهارات مولائی وکیل پرونده در این باره اعلام میدارد ” در وهله اول طبق ماده ۱۶۸ قانون آیین دادرسی کیفری ، بازپرس قبل از ورود از ماهیت شکایت ، باید تحقیقات بکند. موکل من هیچ دخل و تصرف و حضور موثری در موسسه نداشته اند و به اذعان خود هیچ عنصر مادی از جرم، طرح شکایت متوجه ایشان نیست. ” آیا این اقدامات مصداق گزارش خلاف واقع نیست !!
مسلما ، هجمه های هدفمند رسانه ای برای تخریب و به ثمر نشاندن اهداف افرادی که متاسفانه منافع دنیا را به عقبی خود به هر قیمتی رجحان داده اند و تلاش میکنند قصورات مسوولان بانک مرکزی را با درشت نمائی و سیاه نمائی از عملکرد ثامن الحجج ناچیز و نادیده جلوه دهند منجر به شفاف سازی بیشتر و ملموس تر عملکرد ثامن الحجج خواهد شد .

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. ایول با خبرتون ایران همه میدونن ثامن الحجج ابزاری برای پوشش تقصیرات بانک مرکزی و دولته اما جرات ندارن بازگو کنند ما به شمار رسانه مستقل افتخار میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن