اجتماعی

یادی از شهدای مرزبانی خراسان رضوی؛ از سنگربانى تیم فوتسال تا جان فشانى در راه میهن

کد خبر : 17124

شهید ” حسن ارحمى ” دروازه بان تیم فوتسال روستای سیه لاخ از توابع شهرستان باخرز در دوران حضورش در این تیم افتخاراتی نظیر قهرمانی در جام رمضان و انتخاب به عنوان بازیکن اخلاق و فنی ترین بازیکن این مسابقات را در کارنامه ی خود داشت.

با نگاهى دقیق می توان فهمید که این شهید بزرگوار علی رغم سن کم اش در تمامی وجوه زندگی اجتماعی و فردی ، خلق نیکو ایثار و از خودگذشتگی را سرلوحه ی رفتار خود قرار داده بوده است .
شهدا از ابتدا خود را برای مقام شهادت آماده می کنند و لیاقت رسیدن به این جایگاه را نشان می دهند . شهید ” ارحمی ” نیز از این قاعده مستثنی نبود و از مدت ها قبل از شهادت وی می شد درک کرد که روح بزرگ اش برای رسیدن به لقاء الله لحظه شماری می کند .
شهید ” ارحمی” همانطور که در دوران حضور در تیم فوتسال از دروازه تیمش محافظت می کرد و اخلاق پسندیده اش زبانزد اطرافیان وی بود ، زمانی هم که برای انجام خدمت مقدس سربازی راهی مرزهای جمهوری اسلامی شد ، فرصت را برای دفاع از ارزش های انقلاب و میهن اش آماده دید خود را برای انجام این فریضه به جبهه ی مقابله با دشمنان این مرز و بوم رساند و به جایگاهی که لایق آن بود ، یعنی شهادت در راه خدا دست یافت .
بررسی زندگی شهید ” ارحمی” اثبات می کند که نسل سوم انقلاب نیز همچون رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس آماده دفاع و جان فشانی در راه میهن هستند و راه آن مردان بزرگ ادامه دارد .
در تصویر بالا پیراهن دروازه بانی شهید ” ارحمی ” و دو تندیس ارزشمند که برای عناوین بهترین بازیکن اخلاق و فنی ترین بازیکن مسابقات جام رمضان روستای استای دریافت کرده ست ، مشاهده می شود .
منبع : مرکز اطلاع رسانی معاونت اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان خراسان رضوی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن