اخبار مهمدانش و فناوری

در نشست خبری هجدهمین کنگره اپتومتری مطرح شد؛ ۸۰ درصد اختلالات بینایی قابل پیشگیری است/ خراسان رضوی قطب اپتومتری کشور

عضو هیئت مدیره انجمن علمی اپتومتری ایران گفت: امروزه ایران در حوزه اپتومتری در شرق مدیترانه دارای رتبه اول است و استان خراسان رضوی به عنوان قطب اپتومتری کشور شناخته شده است.

به گزارش صبح مشهد ؛ دکتر عباس عظیمی  در نشست خبری با خبرنگاران  افزود: رشته اپتومتری در آغاز در دانشگاه مشهد شکل گرفته وامروز در ۴ دانشگاه علوم پزشکی ایران تا مقطع دکتری تخصصی رشد یافته است.

وی گفت: اپتومتریست به عنوان مراقبان اولیه چشم موظف به ارائه خدماتی مثل بررسی عیوب چشمی، اختلالات چشمی، انحرافات چشمی هستند.

رئیس انجمن اپتومتری خراسان افزود: متاسفانه آمارنابینایی وکم بینایی در جهان و ایران در حال افزایش است و ما درتلاش برای از بین بردن نابینایی، کم بینایی وپیشگیری از این دو هستیم.

عظیمی گفت: در تحقیقات به عمل آمده ۴۷ درصد نابینایی‌ها و اختلالات بیانایی در ایران به علت آب مروارید،۱۲ درصدآب سیاه،۱۳ درصد مسائل ژنتیکی و عفونت‌ها و ۵ درصد بیماری‌های دیابتیک می‌باشد که ۸۰ درصد این مشکلات با مراجعه به اپتومتریست‌ها قابل پیشگیری است.

وی افزود: این انجمن در تلاش است تا دانش اپتومتری را به عنوان یک دانش حقیقی معرفی کند و نقش مهم جا معه اپتومتری را در سلامت جامعه بیان کند و در این زمینه خدمات گسترده‌ای مثل برگزاری کنگره‌ها و نشست‌ها انجام داده است.

سعید شاه پری دبیر اجرایی هجدهمین کنگره اپتومتری خراسان هم در این نشست  گفت:هجدهمین کنگره اپتومتری خراسان در روز‌های ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد وتعداد ۵۰۰ نفر از اپتومتریست ها،چشم پزشکان و دانشجویان رشته اپتومتری از سراسر کشور در این کنگره حضور خواهند یافت.و

ی افزود: اوایل آذر ماه سال گذشته تا پایان بهمن ماه تعداد ۱۲۸ مقاله از کل کشور دریافت کرده ایم که از این تعداد ۶۲ مقاله برای ارائه انتخاب شده اند.

دبیر اجرایی هجدهمین کنگره اپتومتری خراسان گفت: سخنرانان با توجه به رویکرد اصلی کنگره به شرح وظایف اپتومتریست ها، شیوه‌های درمان جدید و معرفی و رونمایی از تکنولوژی‌های جدید در جهت درمان نابیناییواختلالات چشمی می‌پردازند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن