اخبار مهماقتصادی

آغاز طرح ویژه نظارتی نوروزی تعزیرات حکومتی خراسان رضوی

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از آغاز طرح ویژه نظارتی نوروز ۹۷ خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی تعزیرات خراسان رضوی حمیدرضا کریم در این باره گفت: براساس مصوبه مورخ ۸ اسفند ماه سال ۹۲ هیات وزیران در زمینه تشکیل ستاد مرکز هماهنگی خدمات سفر و انتخاب سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان یکی از اعضا و دستورالعمل ستاد مرکزی طرح ویژه نظارتی نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی کشور، این طرح همزمان با سراسر کشور در استان خراسان رضوی نیز به مرحله اجرا درآمده است.

وی افزود: این طرح همچون سنوات گذشته در دو مرحله برگزار خواهد شد که مرحله اول آن از ۱۵ اسفند ماه لغایت ۲۹ همان ماه تعیین گردیده و ساعت شروع کشیک در روزهای اداری ۱۶ الی ۲۰٫۳۰ و در ایام تعطیل هفته از ساعت ۸٫۳۰ الی ۱۳ خواهد بود. مرحله دوم طرح نیز از ابتدای فروردین ماه سال آینده تا ۱۵ همان ماه در نظر گرفته شده است.

کریم مهمترین اهداف مد نظر سازمان تعزیرات حکومتی در این طرح را همکاری تنگاتنگ با عوامل طرح نظارتی ویژه نوروز از جمله سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ستاد اجرایی خدمات سفر استان، استانداری، فرمانداری، ائمه جمعه، سازمان صنعت معدن و تجارت، نیروی انتظامی، صدا و سیمای استان، دانشگاه علوم پزشکی، ادارت کل حمل و نقل و پایانه ها، استاندارد، اتاق اصناف، شرکت پخش فرآورده های نفتی و سایر نهادهای مسئول در امر تنظیم بازار است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی اضافه کرد: تمرکز توان عملیاتی اداره کل در حمایت از حقوق مصرف کنندگان در ایام پایانی سال و ایام تعطیل نوروزی، حضور موثر در امر مبارزه با تخلفات خصوصا گرانفروشی جهت برخورد قانونی با عوامل اخلال در نظم بازار و ایجاد محیط امن اقتصادی برای عامه مردم خصوصا اقشار کم درآمد.

کریم در خصوص نظارت بر اماکن هدف طرح نیز گفت: از جمله اماکن هدف که در این طرح مورد بررسی و بازدید قرار خواهد گرفت شرکت های مسافرتی اعم از هوائی، زمینی، و حمل و نقل درون شهری و برون شهری، مراکز اسکان و پذیرایی، اقامتگاه ها، اماکن زیارتی، زائرسراها، هتل ها، اماکن تاریخی تفریحی، فرهنگی و گردشگری، مراکز تهیه و توزیع مواد غذائی شامل رستوران ها، سالن های غذاخوری شهری و جاده ای، اغذیه فروشی ها، قنادی ها، مراکز توزیعی، سردخانه ها، فروشگاه های زنجیره ای وآجیل فروشی ها،  نمایشگاه های بهاره، میدان های بار و تره بارو میوه، جایگاه های سوخت،  مرکز بهداشتی و درمانی، درمانگاه ها، آمبولانس های خصوصی و آرایشگاه های زنانه و مردانه است.

وی گفت: شعب کشیک نوروزی در شهرستان های تربت حیدریه، قوچان، نیشابور، سبزوار و یک شعبه هم در محل اداره کل و یک شعب سیار نیز در محل ستاد خدمات سفر و پایانه های استان مستقر خواهند بود.

کریم از زائرین و مجاورین خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق شماره تلفن ۳۷۲۴۳۱۵۵ و ۳۷۲۴۳۱۵۱ و شماره ۱۳۵ و َسامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۳۵ اعلام نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن