اجتماعیاستانی

مرد عنکبوتی در مشهد دستگیر شد

دزد لاغراندام معروف به «مرد عنکبوتی» که با پوشیدن لباس های اندامی به سرعت از روی دیوار ویلاها بالا می رفت و چند بار نیز از چنگ پلیس گریخته بود، با صدور دستورات ویژه قضایی در حالی دستگیر شد که اموال مسروقه زیادی را در نقاط مختلف مشهد به فروش رسانده است.

به گزارش اختصاصی خراسان، از مدتی قبل، خبرهای فروش اموال سرقتی در جاده قدیم قوچان و منطقه خین عرب مشهد، پلیس را به تکاپو واداشت تا ریشه یابی این ماجرا را به طور غیرمحسوس در دستور کار قرار دهد. از سوی دیگر نیز گزارش سرقت اموال باغ ویلاهای حاشیه شهر و ساختمان های در دست احداث، در حالی رو به افزایش بود که بررسی های تخصصی پلیس، سرنخ این دو ماجرا را به یکدیگر گره می زد.

به گزارش خراسان، ماجرای سرقت از باغ ویلاها، زمانی شکل سریالی به خود گرفت که سارق یا سارقان وارد حوزه طرقبه شده بودند و هر از چند گاهی خبر دستبرد به یک باغ ویلا به پلیس گزارش می شد.  این گونه بود که به دستور قاضی «سیدهادی سبحانی» (دادستان عمومی و انقلاب طرقبه و شاندیز) گروه ویژه ای از کارآگاهان زبده به پیگیری موضوع دستبرد به باغ ویلاها پرداختند. تحقیقات غیرمحسوس پلیس و همچنین اظهارات برخی شاکیان، نشان می داد ردپایی از دزد معروف به «مرد عنکبوتی» در این سرقت ها وجود دارد. این دزد لاغراندام ۳۳ ساله که لباس های تنگ و اندامی می پوشید چندین بار با خیزهای بلند از روی دیوار موفق شده بود از چنگ پلیس بگریزد.

او که سه فقره سابقه سرقت و چند سابقه کیفری دیگر در پرونده سیاه خود داشت، بار دیگر به ارتکاب جرم روی آورده بود چرا که شگرد دستبرد به باغ ویلاها و ساختمان های در حال احداث بیانگر آن بود که «مرد عنکبوتی» وارد عمل شده است. به گزارش اختصاصی خراسان، پیگیری سرنخ ها برای یافتن «مرد عنکبوتی» به صورت نامحسوس در مناطق مختلف شهر و با استفاده از منابع و مخبران ادامه داشت ولی باز هم ردیابی اموال سرقتی به مناطق حاشیه ای شهر مشهد می رسید. بدین ترتیب تحقیقات با راهنمایی و نظارت دادستان عمومی و انقلاب طرقبه و شاندیز وارد مرحله جدیدی شد و شکل عملیات برای به دام انداختن «مرد عنکبوتی» تغییر کرد .

کارآگاهان درحالی با رصدهای اطلاعاتی به پیگیری سرنخ های چگونگی فروش اموال سرقتی پرداختند، که ادامه تحقیقات به راننده یک دستگاه خودروی پراید رسید.  بررسی های کارآگاهان که با تجزیه و تحلیل های کارشناسی در حضور قاضی سبحانی همراه بود، نشان می داد که راننده جوان یک دستگاه پراید، اموال سرقتی را به مناطق خین عرب یا بولوار توس مشهد انتقال می دهد بنابراین عملیات پلیس روی پراید سفید رنگ متمرکز شد و محورهای مواصلاتی زیر چتر اطلاعاتی کارآگاهان قرار گرفت تا این که نیمه شب بیست و ششم ماه گذشته، ماموران انتظامی در حالی به یک دستگاه پراید در ابتدای جاده ورودی مشهد مشکوک شدند که چند شاخه میلگرد از صندوق عقب و شیشه های آن بیرون زده بود. گزارش خراسان حاکی است: ماموران انتظامی پس از هماهنگی با مقام قضایی به بازرسی خودرو پرداختند و اموال دیگری را که مربوط به لوازم ساختمانی بود از داخل خودروی مذکور کشف کردند.  مرد ۳۷ ساله که خود را لیسانس و راننده تاکسی تلفنی معرفی می کرد در پاسخ به سوالات حرفه ای ماموران، دچار تناقض گویی شد و این موضوع ظن ماموران را افزایش داد چرا که اطلاعات مستند جمع آوری شده آنان نشان می داد که ماجرای لوازم موجود در پراید با سرقت های «مرد عنکبوتی» ارتباط دارد.

این گونه بود که به دستور قاضی سبحانی، راننده جوان پراید به دادسرای عمومی و انقلاب انتقال یافت و مقام قضایی تنها بعد از طرح چند سوال تخصصی، او را با صدور قرار قانونی در اختیار کارآگاهان نیروی انتظامی قرار داد تا به ریشه یابی ماجرا بپردازند.

متهم ۳۷ ساله که ابتدا مدعی بود فقط به عنوان تاکسی تلفنی در انتقال لوازم به مشهد نقش دارد در ادامه بازجویی ها لب به اعتراف گشود و گفت: اموال ساختمانی که داخل خودرو کشف شد مربوط به فردی به نام «و» است که به «مرد عنکبوتی» شهرت دارد.  گزارش خراسان حاکی است: با اطلاعاتی که راننده مذکور دراختیار پلیس گذاشت بلافاصله عملیات دستگیری وی با صدور دستورات ویژه دادستان طرقبه و شاندیز آغاز شد تا این که ماموران موفق شدند به مخفیگاه او دست یابند.

ماموران انتظامی سپس در یک عملیات هماهنگ، «مرد عنکبوتی» را قبل از آن که فرصت فرار پیدا کند، به دام انداختند و به بازرسی مخفیگاه وی پرداختند در بازرسی از این مکان مقادیر زیادی لوازم سرقتی مربوط به ساختمان های درحال احداث و باغ ویلاها از قبیل ، لوازم بنایی ، کپسول گاز، سنگ فرز، ابزار، میله های آهنی، ترازو، قرقره و … کشف و ضبط شد.

مرد معروف به عنکبوتی که به دادسرای طرقبه منتقل شده بود در اعترافات خود گفت: راننده پراید از سرقتی بودن لوازم اطلاع داشت و من هم به خاطر این که به او

اعتماد کامل داشتم، در هر سرویسی که لوازم را به مشهد انتقال می داد، بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان به او می پرداختم. این متهم در ادامه اعترافاتش افزود: لوازم سرقتی را به افراد ناشناس و به عنوان ضایعات در مشهد به فروش می رساندم.  وی که سه سابقه کیفری سرقت، دوسابقه مواد مخدر و یک فقره سابقه ورود به عنف در پرونده سیاهش دارد، اضافه کرد: بعد از آن که به باغ ویلاها یا ساختمان هایی مانند مسکن مهر جوانان دستبرد می زدم، اموال را در یک جا جمع می کردم و سپس با راننده پراید تماس می گرفتم که آن ها را به مشهد ببرد.

گزارش اختصاصی خراسان حاکی است: در حالی برخی از اموال سرقتی کشف شده تحویل شاکیان شده است که تاکنون ۹ نفر از مال باختگان، مرد معروف به عنکبوتی را شناسایی کرده اند و تحقیقات برای شناسایی دیگر مال باختگان این پرونده همچنان ادامه دارد. شایان ذکر است متهم اصلی این پرونده با صدور قرار قانونی در زندان به سر می برد تا بررسی های بیشتری درباره دیگر جرایم احتمالی وی صورت گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن