اخبار مهماستانیاسلاید شوستون اصلیمشهد 2017هویت مشهدپایتخت فرهنگ اسلامیپایتخت معنوی

آیت ا…علم الهدی در نماز جمعه مشهد: مشکلات نباید ابزار پیروزی دشمن بر ما شود

کد خبر : 14067

امام جمعه مشهد گفت: مشکلات نباید ابزار پیروزی دشمن بر ما شود. به گزارش صبح مشهد به نقل از خراسان آیت ا…سید احمد علم الهدی، در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد، با اشاره  به مناسبت های این ایام، ابتدا به سالروز وفات حضرت معصومه (س) اشاره و ایشان را زینب دوم اهل بیت (ع) معرفی کرد و افزود: خواهران مومنه ما بدانند، الگوی انقلابی در برابر بینش آن ها ،خواهر کریمه امام هشتم (ع) است.

وی در ادامه با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی، از آن به عنوان دومین جریان مهم این روزها نام برد و با بیان این که حماسه ۹ دی روز بصیرت لقب گرفته است، درباره چرایی این عنوان افزود: بصیرت ۹ دی در همه شئون این نظام و انقلاب ظهور و بروز داشت .در آن روز نمایشگاهی برای بصیرت مردم دلداده ولایت و رهبری در این نظام به وجود آمد، اما تداوم این بصیرت در این است که مردم ما فتنه شناسی را ادامه دهند . چرا که فتنه در هر زمانی وجود دارد و تنها دستاویز دشمنان ماست، آن ها در برابر اقتدارمان شکست خورده اند و جز فتنه گری راه دیگری ندارند . نمونه آن را در جریانات پنج شنبه گذشته مشهد می توانستید مشاهده کنید.

امام جمعه مشهد در ادامه گفت:این ها مردمی بودندکه مالباخته هستند.عده ای آمده اند و بدون مجوز، نهادهای اقتصادی راه اندازی کرده اند و اموال و پول های مردم را گرفته اند، یا بر اثر ندانم کاری و نا واردی بود یا بر اثر سوء نیت، این مردم مستضعف و مفلوک مال‌باخته شده اند و هستی خود را داده اند. باید کسی در این مملکت به فریاد آن ها برسد و مشکلشان را حل کند.چند سال است که صندوق ها و تعاونی های اعتباری در حال اضافه شدن هستند و به تبع آن به تعداد مال باختگان هم افزوده می شود، حال این افراد به تنگ آمده اند و خواسته خودشان را بیان کردند و عده ای هم که مردمی ناتوان و آسیب پذیر هستند، در مقابل این گرانی های جانکاه به تنگ آمده و برای بیان مطالبات خودشان آمدند.

وی تاکید کرد:مطالبات مردم، هم در مسئله مقابله با گرانی و هم در مسئله تامین هستی آن ها، بدون چون و چرا مطالباتی به حق است. مردم در نظام جمهوری اسلامی زندگی می کنند و باید مالشان محفوظ بماند و وسایل اولیه زندگی از نظر مسکن و وسایل حیاتی را داشته باشند، اگر بنا شد که سطح گرانی بالا رود و در عین حال مردم زندگی شان تامین نشود، حق دارند که مطالبه کنند. عزیزان مسئول ما به مطالبات مردم توجه کنند که کارد به استخوان آن ها نرسد و بیایند در وسط خیابان فریاد بزنند. واقعا به رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم فکر کنند. ما مشکلمان این است که الان در دستگاه های ما عواملی نفوذ کرده اند، از تباری مرفه و خوش گذران که این افراد به فکر قشر آسیب پذیر نیستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با خطاب قرار دادن وزیر نفت، گفت: آقای وزیر نفت، وقتی که مردم می گویند گرانی بنزین قیمت همه اجناس را افزایش می دهد، جواب این مطالبه این نیست که بنزین ۱۵۰۰ تومان از قیمت آن در همه کشورها کمتر است، کدام کشورها؟ کشوری که دارای منابع درآمدی نفت است؟ کشوری که اولین کشور تولید گاز و دومین کشور تولید نفت در دنیاست؟ شما کشور پیشرفته صنعتی را که در حال چاپیدن دنیاست مثال می زنید و نرخ آن می شود برای شما نرخ بین المللی .می گویید این قیمت خیلی بالا نیست. آقای عزیز، این قیمت را شما در باک خودروهای شاسی بلند خارجی آخرین سیستم میلیاردی نبین، این قیمت را در باک وانت بار فقیری که می خواهد عائله ای ۱۰ نفره را با آن خودرو سیر کند، ببین.

وی در ادامه سخنان خود ضمن خطاب قرار دادن معاون وزیر راه و شهرسازی، ادامه داد: آقای معاون وزیر، وقتی می گویند مرگ و میر جاده ای زیاد است، نگو برای جلوگیری از مرگ و میر جاده ای، تعرفه خودروهای وارداتی را کم کنید تا مردم خودرو خارجی سوار شوند تا ایمنی داشته باشند، این جواب نیست. از زمان تاسیس جاده هراز ۸۰ سال است که می گذرد، ۸۰ سال قبل در این جاده چه میزان خودرو تردد می‌کرد؟ الان همان پیچ و خم جاده ای هشتاد ساله هست و  این سیل عظیم خودروها به آن وارد می شود. جاده شمال را شما در چند دولت راه انداختید و با وجود این همه مهندس  و شرکت های راه و ساختمان در کشور، کارش را به شرکت های خارجی واگذار کردید و پولش را به جیب آن ها ریختید و الان چند دولت است که این جاده مانند الاغ در گل گیر کرده است و ما این تعداد مرگ و میر در جاده های شمال داریم.

آیت ا… علم الهدی با بیان این که، این جواب ها کارد را به استخوان مردم می رساند، خطاب به مسئولان و نمایندگان مجلس گفت: آقایان، شما به چه قیمتی نماینده و مسئول شدید؟ این جا مملکتی آمریکایی بود که یک جاسوس و مزدور آمریکایی با خودکاری ناقیمت، حکم وزارتش امضا می شد. آقای محترم، ما صدها هزار شهید دادیم، خون این شهدا را بر تعداد وزارت خانه ها تقسیم کن و ببین چند لیتر از این خون ها قیمت وزارت و مسئولیت تو است.

وی افزود: به مردم برسید، اگر به آن ها برسید، مردم، افرادی ارزشمند و با عاطفه و متدین هستند، مردم به این نظام و انقلاب عقیده و ارادت دارند. نماد آن هم راهپیمایی ۲۲ بهمن است که همین مردم به خیابان می آیند.

امام جمعه مشهد در ادامه صحبت های خود خطاب به مردمی که پنج شنبه به خیابان آمدند نیز گفت: مطالبات اولیه شما بر حق بود، از گرانی به تنگ آمده‌اید یا مال باخته اید، بیایید و مطالبه کنید، اما خواهران و برادرانی که دیروز، هرچند به تعداد کمی به میدان آمدید، من می خواهم به شما بگویم که ما در انقلاب و نظامی هستیم که جلاد خنجر برنده را در دست دارد وگریبان محسن حججی را گرفته است؛ چشم او به لبه تیز خنجر است، اما لبخند می زند که می خواهد سرش را در راه نظام بدهد. آن وقت شما حاضرید حججی سرش را بدهد ولی برای مطالبه جناب عالی عده ای اراذل و اوباش جمع شوند و بگویند سوریه را ول کنید، مشکل ما را حل کنید؟ آن  هم به خاطر مطالبه های تو و گرانی.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سوء‌استفاده‌های منافقین از تجمعات پنج شنبه، خطاب به مردم تصریح کرد: آیا این درست است که رهبر منافقین که یک روسپی آمریکایی است، بیاید و از این حرکت تشکر کند؟ یعنی از این حرکت، امام زمان (عج) و حجت او، حزب اللهی های کشور غضب ناک هستند و آن وقت آن زن روسپی از شما تشکر کند؟ آیا حاضرید که به خاطر مطالباتتان، شما خوراک شوید برای رسانه‌های دشمنی که جز فتنه گری، هیچ دستاویزی برای سرکوب ما ندارند؟ عزیزان من، شما هیچ وقت با هر فراخوان به عرصه نیایید، باید ببینید آن کسی که فراخوان می دهد، چه کسی است. او عالم است؟ مجتهد و مرجع است؟ آدمی مطمئن است؟ سیاست مداری است که به او اعتماد دارید؟ او رئیس جناح و حزبی است که شما او را قبول دارید؟ شما فکر کردید اگر میدانی برای بیان مطالباتتان درست کردند، به نفع شما تمام خواهد شد؟ آن ها در این میدان می‌خواهند بچه شهید تو را آتش بزنند. حاضری به این میدان بروی؟

وی افزود: آن خاری که امروز در چشم اروپا و آمریکاست و آن ها را کور می کند، ثبات و امنیت این کشور و پایمردی این مردم در پای نظام و انقلاب و رهبری است. آن ها به دنبال این هستند که این ها را از بین ببرند. مشکلات ما نباید ابزار پیروزی دشمن بر ما شود. ما صدها هزار شهید دادیم. درست است که برای شکم و زندگی و معیشت ابزاری برای دشمن شویم تا این نظام را سرکوب کند؟

آیت ا… علم الهدی با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی، ادامه داد: من امیدوارم شما برادران و خواهران در راهپیمایی ۹ دی، احساسات و شعارها و مقاومتتان جوابگوی لجن پراکنی های مشتی مزدور خارجی که در میان این مردم آمدند و مطالبه بر حق آن ها را بر هم زدند، باشد و واقعیت این نظام و انقلاب را به دنیا ثابت کند. رسانه های خارجی هم اگر مرد هستند راهپیمایی ۹ دی را پوشش دهند. آن ها عربده کشی مشتی خائن را که در میان جمعیت مطالبه گر برحق، آمدند، به عنوان  صدای ملت در مشهد ، نیشابور و کاشمر و بیرجند نمایش می دهند، اما به فریادهای حماسی مردم ما در سالروز ۹ دی توجهی نخواهند کرد. اما این فریادها آن قدر سهمگین است که دشمنان شما را به وحشت خواهد انداخت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن