اجتماعیاخبار مهماستانیستون اصلی

افتتاح ۵۰۰ طرح سازندگی در هفته بسیج/ بسیج مظهر مردم سالاری دینی

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: در راستای برنامه‌های هفته بسیج روز پنج‌شنبه ۲ آذرماه در ورزشگاه امام رضا(ع) اجتماع بزرگ بسیجان مشهد را برگزار می‌شود.

به گزارش صبح مشهد، سردار یعقوب‌علی نظری پیش از ظهر امروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های هفته بسیج اظهار داشت: امسال هفته بسیج همانند سال‌های گذشته فرصتی برای بازخوانی و پرداختن به برنامه‌های بسیج است چراکه این قشر از بدنه مردم در ارتباط با پیش‌برد اهداف انقلاب اسلامی فعالیت دارد.

وی تصریح کرد: انشاءالله بتوانیم در این هفته زحمات بسیجیان را به نمایش گذاشته و در عین حال یادآوری رسالت بسیار مهمی را که این قشر در ارتباط با بدنه فعال اجتماعی، فکری و انقلاب اسلامی را دارند به عموم مردم نشان دهیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: هفته بسیج از تاریخ ۲۹ آبان تا ۵ آذر ماه ادامه داشته و امروز روز نخست برنامه‌ها و طبق شعار در نظر گرفته شده برای هر روز این روز به‌عنوان روز بسیج اقتصاد مقاومتی و سازندگی نامگذاری شده است.

سردار نظری بیان کرد: شعار در نظر گرفته شده برای هر روز به ترتیب، بسیج، محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی، بسیج،‌ اعتلای فرهنگی و اجتماعی، بسیج، اندیشه‌ورزی و تولید علم، بسیج، مسجد‌محوری و ولایت‌مداری، بسیج‌، دولت، مقاومت و استکبارستیزی، بسیج، جهاد کبیر و عمل انقلابی است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های تدارک‌دیده شده در هفته بسیج در سال جاری در ۵ لایه است که در کل کشور اجرا که بسیج استان نیز باید در این برنامه‌ها مشارکت و یا آنها را اجرا کند و نخستین برنامه محوری حضور بسیجیان برای دیدار با مقام معظم رهبری است که در این دیدار جمعی از بسیجیان استان نیز به همراه بسیجیان دیگر استان‌ها حضور پیدا خواهند کرد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: در هفته گذشته نیز در روز سه‌شنبه در ارتباط با عنوان ولایت و روحانیت و سلسله جلیله‌ای که انقلاب برخواسته از متن حوزه‌های علمیه است دیدار با نماینده‌ ولی فقیه در استان داشتیم و امروز هم در این راستا با تولیت آستان قدس رضوی دیدار خواهیم کرد.

سردار نظری بیان کرد: در راستا برنامه‌های هفته بسیج نیز در روز پنج‌شنبه دوم آذرماه در ورزشگاه امام رضا(ع) اجتماع بزرگ بسیجان مشهد را داریم که در شهرستان‌ها نیز تجمعات در نواحی مختلف برگزار می‌شود. از دیگر برنامه‌ها در هفته بسیج برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس همزمان با نمایشگاه بین‌المللی کتاب در مشهد در نهم آذر ماه است.

وی با بیان این که ۵۵۰۰ پایگاه بسیج داریم، تصریح کرد: همچنین در این هفته جشنواره خدمت را خواهیم داشت که هر پایگاه بسیج در طول هفته بسیج حداقل یک خدمت اجتماعی را ارائه می‌دهد که ارائه این خدمت از ۱۱ محور تعیین شده در حوزه‌های مختلف است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: از دیگر جشنواره‌هایی که در این هفته خواهیم داشت جشنواره فانوس و مشارکت فکری مردم و نخبگان در راستای برنامه‌ریزی برای برنامه‌ها در سال آینده و گردهمایی ۲۰۰۰ نفری بسیجیان در سوم آذرماه و تقدیر از نوجوانان ورزشکار از دیگر برنامه‌ها در این هفته است

سردار نظری بیان کرد: رونمایی از فیلم اشنوگل را داریم چرا که این فیلم با مشارکت شهرداری و بسیج در هفته دفاع‌مقدس ساخته شده و در ارتباط با شهدای غواص لشکر ۲۱ امام‌رضا(ع) است. همچنین صعود ۱۶۰۰ نفری بسیجیان ۸ گردان امام علی(ع) را به ارتفاعات جنوب در تاریخ دوم و سوم آذرماه و همچنین گشت‌های بسیجیان را در سطح شهر برای عرض ارادت به مردم خواهیم داشت.

وی با این که شعار در نظر گرفته شده برای سال جاری، بسیج مظهر مردم‌سالاری دینی است، تصریح کرد: افتتاح حداقل ۵۰۰ پروژه سازندگی در هفته بسیج در بخش‌های ساخت خانه عالم، تعمیر مدارس، ساخت خانه بهداشت و غیره را داریم و از دیگر برنامه‌ها افتتاحیه جشنواره ابوذر، جشنواره مهدهای کودک و برگزاری ۱۰۰ یادواره شهید است.

دو جشنواره “فانوس” و ابوذر در هفته بسیج برگزار می‌شود

معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع)  هم گفت: در سال جاری از برنامه‌های هفته بسیج برگزاری جشنواره فانوس است که این جشنواره در ۷ حوزه از جمله محیط‌زیست و سوادرسانه‌ای برگزار می‌شود.

محمد حسین‌زاده، اظهار داشت: بسیج مردمی‌ترین و گسترده‌ترین مشکل در سطح کشور است و در تمامی شهرها و روستاها اقشار مختلف بسیج حضور دارند.

وی تصریح کرد: در سال‌جاری از برنامه‌های هفته بسیج برگزاری جشنواره فانوس است که این جشنواره در ۷ حوزه از جمله محیط‌زیست، سوادرسانه‌ای و دیگر موضوعات برگزار می‌شود که در این جشنواره از آحاد مردم خواسته شده تا برنامه‌های خود را ارائه بدهند.

معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) گفت: در این جشنواره مردم نظرات و برنامه‌های خود را در ارتباط با موضوعات برای حل مشکلات بیان می‌کنند و جوایزی برای برای افراد برگزیده در نظر گرفته شده که در صورت اجرایی‌بودن ایده عنوان شده به طرح تبدیل می‌شود.

محمد روحانی مسئول بسیج سازندگی خراسان‌رضوی نیز در این نشست گفت: پروژ‌‌ه‌های محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی استان توسط خیران و گروه‌های جهادی انجام می‌شود که برای مثال می‌توان به کمک خیری در شهرستان کلات به مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان را برای ساخت و مرمت خانه‌های محرومان اشاره کرد.

عباس محمدیان نیز در این نشست در ارتباط با برگزاری جشنواره ابوذر اظهار داشت: این جشنواره در مشهد و با حضور ۲۵ رسانه در حدود ۱۰ موضوع اصلی از جمله مبارزه با تروریست، حقوق شهروندی و غیره در قالب عکس و گزارش برگزار می‌شود.

مسئول بسیج رسانه خراسان‌‎رضوی گفت: در ۷ دی‌ماه مراسم اختتامیه جشنواره ابوذر را با تقدیر از ۳۵ برگزیده خواهیم داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن