اجتماعیاستانیاسلاید شوستون اصلی

مهم‌ترین ملاک ارزیابی نیروی انتظامی رضایت شهروندان است

کد خبر : 12306

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: رضایت شهروندان برای نیروی انتظامی مهم‌ترین ملاک ارزیابی است.
به گزارش صبح مشهد، قادر کریمی به مناسبت گرامی‌داشت هفته نیروی انتظامی در مراسم صبحگاه عمومی هفته ناجا که در ستاد فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امسال هفته ناجا متقارن با سوگواری سرور و سالار شهیدان امام‌ حسین (ع) قرار گرفته که یادآور نهضت حسینی و حماسه عاشورایی برای دفاع از حریم ولایت و نظم و امنیت اجتماعی است.

فرمانده نیروی‌انتظامی خراسان رضوی افزود: از نظر امنیت، وضعیت مطلوب و با ثباتی داریم که این نعمت بدون رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان و پشتیبانی‌های استاندار و ریاست شورای تامین استان خراسان رضوی تحقق نمی‌یافت.

کریمی با اشاره به اجرای ۱۴۴ طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در استان خراسان رضوی، تصریح کرد: این طرح‌ها در راستای پاک‌سازی مناطق آلوده و جرم‌خیز و برخورد با مجرمان بوده است و دستگیری بیش از ۶۰ هزار و ۸۴۰ نفر در راستای کشف جرایم با افزایش ۶ درصد نسبت به ۶ ماه مشابه سال گذشته صورت گرفته است.

فرمانده نیروی‌انتظامی خراسان رضوی خبر از کشف ۱۵ تن مواد مخدر در ۶ ماه اول سال جاری داد و بیان کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه، افزایش ۳ درصدی داشته است و دستگیری ۲۱ باند مهم در این رابطه و کشف بیش از ۱۰۵ میلیارد تومان کالای قاچاق  و افزایش ۶۱ در صدی نسبت به مدت مشابه است.

کریمی اظهار کرد: دستگیری ۲۸ باند مهم قاچاق، افزایش ۳۸ درصدی کشف جرایم خشن نسبت‌به مدت مشابه و دستگیری ۱۴۸ نفر از اراذل و اوباش و برهم‌زنندگان نظم امنیت ملی و افزایش ۸ درصدی کشف جرایم مربوطه به سرقت نسبت به مدت مشابه است.

وی با بیان این‌که «رضایت شهروندان برای نیروی انتظامی مهم‌ترین ملاک ارزیابی است»، تصریح کرد: اجرای قوانین مقررات، فرهنگ‌سازی و توسعه زیرساخت‌ها، اقدامات ویژه برای حفظ امنیت مرقد امام رضا (ع)، توجه ویژه به امنیت مناطق حاشیه شهر و پیشگیری از جرایم  و مقابله با آسیب‌های اجتماعی و تامیین دسترسی سریع مردم به فوریت‌های پلیسی و حضور به‌موقع ماموران در صحنه و وقایع انتظامی و تقویت و آمادگی نیرو‌های ویژه پشتیبانی عملیات اقداماتی‌ست که فرمانده‌ی نیروی انتظامی در نظر دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن