اجتماعیاسلاید شوستون اصلیپایتخت فرهنگ اسلامیپایتخت معنوی

کودکان ۲۰ کشور اسلامی مسجد را تصویرگری کردند

با حضور داوران بین المللی، بیش از ۳۴ هزار اثر ارسال شده به دبیرخانه مسابقه بین المللی نقاشی کودکان با موضوع مسجد داوری و انتخاب شد.
به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی حمید صادقی مدیر فرهنگسرای کودک و آینده با اعلام این مطلب در ادامه گفت: این تعداد نقاشی از ۲۰ کشور اسلامی به دبیرخانه ارسال شده و با حضور ۵ داور ، آثار برتر پس از ۳ مرحله داوری انتخاب شدند.
صادقی به فرایند انتخاب آثار اشاره کرد و اظهار داشت: از بین ۳۴ هزار اثر در مرحله اول داوری به ۲۸ هزار اثر رسیدیم و از بین این تعداد ۶ هزار اثر نقاشی به مرحله بعدی راه می یابند و در مرحله نهایی از این تعداد آثار برتر در ۳ رده سنی به منتخبین نهایی می رسیم.
مدیر فرهنگسرای کودک و آینده تصریح کرد: داورانی که انتخاب آثار را بر عهده دارند دارای سوابق درخشانی هستند و برخی از آنان در سطح بین المللی فعالیت داشته اند و این داوران عبارتند از سرکار خانمها سوسن نیک ذات، الهام زمانی، هما قرایی، توران بوجاریان، یلدا فصیح.
وی به بیان شاخصه های داوران در انتخاب آثار برتر پرداخت و افزود: میزان استفاده از تکنیک های مختلف رنگ آمیزی، خلاقیت و نوآوری، مهارت و بدیع بودن در خلق اثر، توجه به عنصر تخیل، تناسب با فرهنگ بومی و دینی و عدم استفاده از الگو و کپی برداری برخی از شاخصه هایی است که در انتخاب آثار با موضوع مسجد و کارکردهای آن مورد توجه قرار می گیرد.
صادقی به آثار ارسال شده از کشورهای دیگر اشاره کرد و افزود: از حدود ۲۰ کشور اسلامی جهان به این دبیرخانه نقاشی رسیده است و برخی از این کشورها از آسیای شرقی و آسیای میانه ،آفریقا و اروپا هستند که در این رویداد فرهنگی شرکت کرده اند.
مدیر فرهنگسرای کودک و آینده تأکید کرد: مسابقه بین المللی نقاشی کودکان با موضوع مسجد به مناسبت انتخاب مشهد الرضا پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار گردید و شرکت کنندگان در ۳ رده سنی ۴ تا ۶ سال، ۷ تا ۱۱ سال و ۱۲ تا ۱۵ سال در این برنامه شرکت کرده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن