اجتماعیستون اصلیپربازدیدترین ها

۳۲ پزشک جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به حج تمتع ۹۶ اعزام می‌شوند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: ۳۲ پزشک اعزامی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در ۶۴ کاروان حج تمتع ۹۶ استان مستقر هستند.
سیدمجتبی احمدی در حاشیه برگزاری همایش آموزشی و توجیهی مدیران کاروان‌ها و پزشکان حج تمتع ۹۶ که در سالن شهدای امدادگر هلال احمر مشهد برگزار شد، در نشستی خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: ۱۱۰ پزشک به مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر معرفی شده‌اند که از این تعداد ۵۸ نفر مورد تأیید قرار گرفته و تاکنون ۳۲ پزشک توسط کاروانها به کار گرفته شده اند.تجربیات و تلاشهای عزیزانی که برای برگزاری حج کامل انجام می شود قابل ستایش وستودنی است.
وی با اشاره به افزایش سهیمه حج کشور و استان، افزود: استان‌های تهران و خراسان رضوی بیشترین تعداد زائران را حج تمتع ۹۶ دارند و با تلاش بیشتر حج امسال حجی باشد با کیفیت در مراتب معنوی سفر و صحت کامل برای زائران وکارگزارانی که وظیفه خدمت را برعهده دارند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر جمعیت خراسان رضوی بیان کرد: برای ارتقا سطح دانش وآگاهی پزشکان اعزامی به حج امسال در مرکز پزشکی حج زیارت استان در مورخه ۱۰ تا ۱۲ تیر ماه به مدت ۳ روز دوره آموزشی اورژانس و بیماریه‌ای حج توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.
احمدی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته فاصله زمان آموزش با اعزام بسیار زیاد بود، تصریح کرد: برای امسال تمهیداتی اندیشیده شد که این فاصله به حداقل زمان ممکن برسد تا از کمرنگ شدن آموزش‌ها جلوگیری شود و آموزش‌های لازم در قالب ۱۰ جلسه آموزشی داده شد.
وی تأکید کرد: امسال ۸۸۰۰ زائر از خراسان رضوی در قالب ۶۴ کاروان به حج مشرف می‌شوند که ۳۴ کاروان آن از مشهد و ۳۰ کاروان از شهرستان‌ها هستند و ۳۲ پزشک اعزامی از خراسان رضوی در این کاروان‌ها مستقر هستند تا در صورت نیاز امدادرسانی لازم و به‌موقع را داشته باشند و در این سفر نورانی و روحانی در هر دو کاروان یک پزشک مستقر است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به گرمای هوا دو شهر مکه و مدینه در ایام موسم حج، خطاب به زائران حج ابراهیمی، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به گرمای شدید هوا و پراکندگی مراکز اقامتی زائران ایرانی در مکه و مدینه باید تلاش و اهتمام بیشتری برای رسیدگی به امور زائران داشت باشیم و از زائران بیت‌الله‌الحرام می‌خواهیم که به توصیه‌های پزشکی توجه کنند تا از تهدیدات و آسیب‌ها به‌دور باشند و پزشکان نیز دقت لازم را برای تایید سلامتی کامل زائران داشته باشند و اطلاعات پزشکی زائران را به‌ درستی در سامانه ثبت کنند.
احمدی گفت: سلامتی کامل و استطاعت جسمی زائران باید توسط پزشک کاروان تأیید شود تا در زمان انجام اعمال مناسک حج با مشکلی در این زمینه مواجه نباشیم و در این رابطه برنامه‌ریزی‌های بهداشتی ودرمانی لازم را در جهت انجام هرچه بهتر مناسک حج داشته‌ایم.
وی افزود: پزشکان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در حج تمع امسال از ۵ مرداد ماه تا ۳۱ شهریور ماه و به مدت ۵۸ روز در دو شهر مکه و مدینه مستقر خواهند بود و این پزشکان در ایام موسم حج در منا و صحرای عرفات حاضر خواهند بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن