: کدخبر
5150
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۶/۰۶

۹۷ درصد داروهای مصرفی در ایران تولید می شود

0

وزیر بهداشت گفت: امروزه ۹۷ درصد داروی مصرفی، در ایران تولید می شود.

به گزارش صبح مشهد؛ سید حسین قاضی زاده هاشمی، همزمان با چهارمین روز هفته دولت و روز دارو سازی در افتتاح پروژه بزرگ دانشکده بهداشت، اظهار کرد: امروزه ۹۷ درصد داروی مصرفی، در ایران تولید می شود.

وی ارزش ریالی داروهای مصرفی را حدود ۷۰ درصد دارویی کل کشور عنوان کرد و افزود: این رقم در شروع دولت تدبیر و امید ۶۲ درصد بوده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری ” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: این نام گذاری مصداق حوزه داروسازی است چرا که در این زمینه پیشرفت هایی صورت گرفته و وابستگی کمتری به خارج پیدا کرده ایم.

وزیر بهداشت  ادامه داد: اگر دارو در ایران تولید نمی شد باید با چهار برابر  قیمت از کشورهای دیگر خریداری و وارد شود.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید ۱۱ میلیون نفر به بیمه شدگان افزوده شده اند؛ عنوان کرد: در نتیجه افزایش بیمه شدگان مصرف نیز افزایش داشته و در عین افزایش مصرف، واردات کاهش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه قبل از دولت تدبیر و امید ۸ دانشمند برتر جهان ایرانی بودند؛ اظهار کرد: در سه سال گذشته این تعداد به ۳۶ دانشمند افزایش یافته که ۵۰ درصد این دانشمندان دارو ساز هستند.

وی در پایان تاکیدکرد: نه تنها در هفته دولت بلکه در تمام سال هر پروژه ای که اماده شود باید سریع به بهره برداری برسد تا در خدمت مردم قرار گیرد.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

ارسال نظر

چهار × 5 =

-->