زندگی
موضوعات داغ

گفتگو اختصاصی با دختر دانشجوی ایرانی در ووهان / زامبی نیستیم، کرونا به ما حمله کرد!

کد خبر : 27577

یکی از دانشجویان ساکن ووهان گفت: بیش از ۱۰ دانشجو تمایلی برای برگشت به ایران نشان نمی دهند. آنها دانشجویان سربازی هستند که تصور می کنند اگر به ایران برگردند تضمینی برای بازگشت به چین و ادامه تحصیل آنها وجود ندارد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از رکنا، کرونا سراسر چین به ویژه ووهان را تحت سیطره خود قرار داده و وضعیت امنیتی در آنجا حاکم است. در این شرایط منابع رسمی اعلام کردند رایزنی ها برای بازگرداندن ۷۰ دانشجوی ایرانی ساکن ووهان به نتیجه رسیده و قرار است این دانشجویان هفته آینده به ایران بازگردند.

شنیده حاکی از آن است که برخی از دانشجویان تمایلی برای بازگشت به ایران ندارند.

هما بهمنی یکی از دانشجویان ساکن ووهان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا تاکید کرد: از ۲۳ ژانویه (پنجشنبه گذشته) فرودگاه شهر ووهان بسته و حرکت قطارها متوقف شده است. در این شرایط ماشین های شخصی نیز اجازه حرکت ندارند. اگر برای خرید بیرون از خانه برویم احتمال دارد دیگر نتوانیم به خانه بازگردیم.

او با اشاره به این که همه افراد موظف شده اند از ماسک استفاده کنند گفت: فقط برای تامین نیازهای معیشتی اجازه داریم از خانه بیرون برویم. سفارت ایران نیز در این شرایط یک بسته حمایتی شامل نان، برنج و… برای بچه ها ارسال کردند. بیش از ۲۰۰ ایرانی در ووهان دانشجو یا پژوهشگر رسمی دانشگاه هستند و خوشبختانه اکثر آنها به دلیل سال نو چینی به ایران بازگشته بودند.

هما بهمنی با بیان این که دانشجویانی که می خواهند به ایران برگردند مدارک خود را باید به سفارت تحویل دهند، افزود: این دانشجویان هفته آینده با گذراندن مراحل سلامت و دو هفته قرنطینه به ایران بازمی گردند. ۷۰ نفر به ایران برمی گردند و بیش از ۱۰ دانشجو تمایلی برای برگشت به ایران نشان نمی دهند. آنها دانشجویان سربازی هستند که تصور می کنند اگر به ایران برگردند تضمینی برای بازگشت به چین و ادامه تحصیل آنها وجود ندارد. من از هموطنان خودمان انتظار برخی رفتارها را نداشتم. برخی در فضای مجازی طوری رفتار می کنند که انگار ما زامبی هستیم و می ترسند که ما به ایران بازگردیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن