: کدخبر
20043
: تاریخ
۱۳۹۸/۰۱/۱۷

بارش باران در خراسان رضوی بیشتر می شود

0

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس نقشه های پیش یابی در ادامه بارشهای پراکنده و رگباری اخیر از فردا شب سیستم بارشی در بیشتر نقاط این استان تقویت و فعال تر می شود و بارشها تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.
به گزارش صبح مشهد، مرتضی اثمری روز جمعه افزود: بر این اساس با توجه به نفوذ جریانهای جوی مرطوب شمالی بر حجم و گسترش بارش به خصوص در نیمه شمالی و نواحی غربی استان افزوده می شود لذا احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها وجود دارد.
وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارش باران در طرقبه و شاندیز با ۱،۷ میلی متر و پس از آن در بجستان با ۱،۵ و درگز و گلمکان با ۱،۴ میلی مترثبت شده است ضمن آن که بیشترین میزان وزش باد هم در بجستان با ۵۴ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در شبانه روز گذشته فریمان با پنج درجه و خواف با ۲۷ درجه سلسیوس خنک ترین و گرمترین نقاط استان بوده اند.
اثمری افزود: دمای شهر مشهد طی ۲۴ ساعت گذشته در کمترین ساعت به ۱۰ و در بیشترین ساعت به ۲۰ درجه سلسیوس رسید و امروز هم نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نمی کند.

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

20 − 5 =