: کدخبر
11588
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۵/۱۰

چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مشهد برگزار می‌شود

0

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی گفت: چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش صبح مشهد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد احمدزاده صبح امروز در نشست خبری مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که در محل اداره اوقاف برگزار شد، اظهار داشت: در این مسابقات ۲۹۹ برادر و ۳۱۹ خواهر به مرحله استانی راه یافتند. راه‌یافتگان برادر از بین دو هزار و ۷۷ نفر انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: ۴ هزار و ۵۲۴ خواهر در مرحله شهرستانی شرکت کردند که از این تعداد ۳۱۹ نفر به مرحله استانی راه یافتند. تعداد حضور خواهران بیش از دو برابر برادران بوده به همین دلیل افتتاحیه خواهران زودتر از برادران در ۱۴ مرداد خواهد بود.

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی گفت: مراسم افتتاحیه برادران در ۱۷ مرداد برگزار می‌شود که این مراسم در سالن اجتماعات آموزشی شهید کامیاب از  ۱۴ مرداد تا  ۱۶ مرداد خواهد بود، مراسم اختتامیه خواهران در همان سالن ساعت ۲۰ برگذار می‌شود.

احمدزاده بیان کرد: مسابقات برادران در مهدیه امام خامنه‌ای سه‌شنبه ۱۷ مرداد برگزار می‌شود که این اختتامیه دو منظوره است که در آن مراسم افتتاحیه مهدیه امام خامنه‌ای و مسابقات خواهد بود. زمان مسابقات برادران از چهارشنبه ۱۸ مرداد تا ۲۰ مرداد و اختتامیه کل مسابقات در روز جمعه ۲۰ مرداد در حسینیه امام خمینی واقع در خیابان فدائیان اسلام برگذار می‌شود.

وی افزود: در سه رشته تفسیر قرآن‌کریم، حفظ، معارف، احادیث و حفظ موضوعی قرآن‌کریم در روز ۱۲ مردادماه ساعت ۱۰ صبح در سه پایگاه مهدیه امام خامنه‌ای در اداره‌کل اوقاف خراسان‌رضوی و امام‌زاده شعیب سبزوار و بی بی حسنیه تربت حیدریه برگذار می‌شود.

احمدزاده خاطرنشان کرد: رتبه‌های اول کشوری در رشته‌های حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، حفظ‌کل، قرائت و ترتیل همه دستگاه‌ها بدون شرکت در مرحله شهرستانی به مرحله استانی راه یافتند. سال گذشته ۱۳ نفر از افتخار آفرینان کشور از خراسان‌رضوی بودند که مستقیم به مرحله کشوری راه یافتند و بیشترین مدال را کسب کردند.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

ارسال نظر

یک × یک =