: کدخبر
9873
: تاریخ
۱۳۹۵/۱۲/۲۵

نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» نمایی از تاریخ و تمدن پایتخت فرهنگی جهان اسلام

0

پیش‌بینی می‌شود میزان حضور زائران در ایام نوروز در استان و مشهد مقدس ۸ درصد افزایش پیدا کند.

استاندار خراسان رضوی گفت: با تلاش شهرداری مشهد نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» راه‌اندازی شد که نمایی ازتاریخ و تمدن فرهنگی این شهر محسوب می‌شود.
به گزارش صبح مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علیرضا رشیدیان در مراسم مانور خدمت که در آستانه نوروز ۹۶ در محل کمپ غدیر برگزار شد، بیان کرد: اگر خدمت توام با نیت خالص و خلوص صداقت باشد عبادتی با اجری بی‌پایان است.
وی افزود: اگر این عبادت در مسیر تسهیل حضور زائران امام رضا(ع) باشد ارزش دوچندان دارد که خداوند این توفیق را به ما عطا کرده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: امسال مشهد مقدس علاوه بر مناسبت‌های مختلف به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده که نوروز را متفاوت کرده لذا باید در این جهت تلاشی مضاعف داشته باشیم تا ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی مشهد را به دیگران معرفی کنیم؛ امیدواریم دستگاه‌های فرهنگی و حوزه‌های فعال این موقعیت را قدر بدانند.
رشیدیان تصریح کرد: مشهد مقدس در ایام نوروز ۹۶ در زمانی کوتاه میزبان جمعیتی حداکثری است و امیدواریم با تمام تلاش خود ظرفیت مطلوبی را برای حضور مجاوران و زائران فراهم کنیم.
وی در خصوص میزان مسافران و زائران نوروز ۹۵ در مشهد و استان خراسان رضوی تصریح کرد: در نوروز ۹۵ بالغ بر ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار زائر به استان خراسان رضوی و ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نیز به شهر مشهد وارد شدند.
استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود میزان حضور زائران در ایام نوروز در استان و مشهد مقدس ۸ درصد افزایش پیدا کند.
رشیدیان بیان کرد: ستاد خدمات سفر مسئولیت هماهنگی دستگاه‌های مختلف را برای ارائه خدمات دارد اما خوشحالیم که در مشهد علاوه بر دستگاه‌های دولتی و عمومی، سازمان‌های مردم نهاد و خود مردم در عرصه خدمت به زائران و مسافران به کمک آمده‌اند.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

ارسال نظر

دوازده − دو =