: کدخبر
7620
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۸/۱۶

دستاوردهای درخشان شهرداری مشهد در نمایشگاه اینوکس کیش

0

نایب رئیس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نمایشگاه اینوکس کیش نتایج درخشانی داشت که جذب حدود ۴هزار میلیارد تومان سرمایه برای هلدینگ زائر، تعامل و تبادل اطلاعات بین شهرداری مشهد و شرکت های سرمایه گذاری، ارتباط و اطلاع از توانمندی شرکت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی و ارائه دیدگاه ها و عملکرد شهرداری مشهد ازجمله آنها بود.

به گزارش صبح مشهد، محمود عامری فرد در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص دستاوردهای نمایشگاه اینوکس کیش اظهار کرد: حضور معاونت اقتصادی و همراهی دو تن از اعضای شورای شهر مشهد در نمایشگاه اینوکس کیش نتایج درخشانی داشت.

وی ادامه داد: تعامل و تبادل اطلاعات بین شهرداری مشهد و شرکت های سرمایه گذاری، آشنایی شهرداری مشهد با توانمندی شرکت های داخلی و خارجی و آشنایی آنان با دیدگاه و عملکرد شهرداری مشهد از جمله مهمترین دستاوردهای این نمایشگاه بود.

وی تصریح کرد: علت حضور شهرداری مشهد در این نمایشگاه کمک به ایجاد تعامل و ارتباط مثبت با مدیران کشور، ارتباط نزدیک با مدیران سازمان های توسعه گردشگری مناطق آزاد، ارتباط و رایزنی با شرکت های مختلف سرمایه گذاری داخلی و خارجی، ارتباط و تعامل با نمایندگان و کارگزاران شرکت های بورس و فرابورس، برگزاری جلسات تخصصی با نمایندگان بانک ها و شرکت های تامین سرمایه و شرکت های بیمه بود.
وی با بیان اینکه معاون اقتصادی شهردار مشهد جلساتی با همتایان خود در کلان شهرهای کشور از جمله شیراز و اصفهان برقرار نمود اضافه کرد: ارتباط با اساتید و فرهیختگان برجسته اقتصادی کشور و استفاده از نظریات ودیدگاه های آنها که در قالب همایش، میزگرد و کنفرانس هایی که ازجمله ی دیگر اقدامات شهرداری در این نمایشگاه بود.

وی افزود: شهرداری مشهد در این نمایشگاه ظرفیت های بالای سرمایه گذاری در مشهد را با ارائه طرح ها و ایده ها و همچنین گزارش اقدامات و عملکرد در حوزه سرمایه گذاری را در سطح کشور و منطقه معرفی کرد که انشاالله موجب جذب سرمایه گذار و مشارکت و همفکری کشورهای حاضر در این نمایشگاه خواهد شد.

جذب نزدیک به ۴هزارمیلیاردتومان سرمایه گذاری در هلدینگ زائر

عامری فرد در ادامه بیان کرد: شهرداری مشهد توانمندی خود را در حوزه شرکت مادر تخصصی زائر، طرح بارش باران که در آن از سرمایه های خرد مردمی بهره می برد را ارائه داد که مورد استقبال شرکت های مختلف سرمایه گذاری داخلی و خارجی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: سرمایه گذاران داخلی قول همکاری و سرمایه گذاری و مشارکت تا سقف ۳۷۵۰ میلیارد تومان در پروژه هلدینگ زائر را دادند.

وی رایزنی با شرکت سرمایه گذاری اینالیایی را از اقدامات دیگر شهرداری مشهد عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه فعالیت این شرکت در حوزه راه و شهر سازی و حمل و نقل است از این شرکت دعوت شد تا در پروژه های عمرانی شهر مشهد به روش فاینانس و B O T شرکت نمایند .

عضو کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: شهرداری مشهد درصدد است تا با استفاده از توان مدیران و فعالان اقتصادی بستر مناسبی برای ایجاد تالار بورس و فرا بورس به صورت حقیقی و مجازی در مشهد فراهم کند.
وی با بیان اینکه در آینده نزدیک این تالار در مشهد تشکیل می شود؛ اظهار کرد: با تشکیل تالار بورس بستر خوبی برای سرمایه گذاران فراهم می شود و سرمایه گذاران در کمال امنیت برای بازگشت سرمایه و سود سرمایه گذاری می کنند.

تفاهم با بانک تعاون اسلامی برای مشارکت باشهرداری مشهد

وی تفاهم شفاهی شهرداری مشهد با نماینده بانک تعاون اسلامی پیرامون مشارکت در پروژه های شهری مشهد را یکی دیگر از موفقیت های شهرداری مشهد عنوان کرد و گفت: با توجه به مرکزیت بانک تعاون در عراق بسیاری از سرمایه گذاران آن کشورهای عربی هستند که تمایل فراوانی برای سرمایه گذاری در مشهد دارند و شهرداری مشهد با این تفاهم بستر مناسبی را برای حضور این سرمایه گذاران در مشهد فراهم می کند.

عامری فرد در ادامه بیان کرد: شهرداری مشهد با شرکت در کنفرانس های علمی در این نمایشگاه به بحث و تبادل نظر در خصوص ابزارهای مختلف تامین مالی و شیوه های جذب سرمایه پرداخت که یکی از این بحث ها ابزارهای تامین مالی در بازار سرمایه بود.

وی تصریح کرد: در این کنفرانس اوراق رهنی، اوراق استصناء ، اوراق مشارکت، اوراق اجاره، صندوق زمین و ساختمان، صندوق پروژه ، و اوراق منفعت به عنوان ابزارهایی که در تامین مالی در بازار سرمایه استفاده می شود مورد بحث قرار گرفت و نظرات خوبی از سوی معاون اقتصادی شهرداری مشهد به تفصیل بیان شد که مورد استقبال اعضای شرکت کننده قرار گرفت.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

ارسال نظر

پنج × سه =