: کدخبر
5780
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۶/۲۱

علت مرگ کلاغ های مشهد چه بود؟

0

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: در بررسی ها انجام شده، برای مرگ کلاغ های مشهد که موجبات نگرانی را در بین طبیعت دوستان برانگیخته بود، عامل مشخص و بویژه ویروسی شناسایی نشد.

به گزارش صبح مشهد، محمد عرفانی افزود: در گزارش مکتوب اداره کل دامپزشکی درخصوص کالبد شکافی و نمونه برداری، بررسی های نتایج آزمایشگاهی لاشه های کلاغ، هیچ مدرکی دال بر وجود یک عامل مشخص بویژه ویروسی ثبت نشده است.

وی اظهار کرد: حسب اعلام اداره کل دامپزشکی،شرایط محیطی و تجمیع شدن چند عامل همچون بالا رفتن ناگهانی دما درفصل تابستان بویژه تیر ماه، عدم دسترسی به غذای طبیعی و سالم و مسمومیت محیطی در کلاغهای ضعیف تر منجر به از دست دادن توان پرواز و زمین گیر شدن در محیط شهر بوده و در نهایت به تلف شدن آنها منجر شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد تخمینی کلاغ های تلف شده حدود۵۰ قطعه در بازه زمانی یک ماهه بوده است گفت:روند تلفات کاهشی بوده و مورد جدیدی نیز گزارش نشده است.

در پی دریافت نخستین گزارش مردمی از مرگ کلاغها در مرداد ماه امسال در محوطه آپارتمان های ششصد دستگاه، کارشناس نظارت بر امور حیات وحش و دامپزشک این اداره کل به محل مراجعه و نسبت به انتقال لاشه ۲ قطعه کلاغ به آزمایشگاه این اداره کل و کالبدگشایی آن اقدام کردند

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

19 + شانزده =