: کدخبر
14911
: تاریخ
۱۳۹۶/۱۲/۰۲

سفر زیارتی بانوان جانباز به مشهد

0

 معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: ۲۶ نفر از بانوان جانباز قطع نخاع و قطع عضو از سراسر کشور به منظور زیارت بارگاه منور امام رضا(ع) وارد مشهد شدند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایرنا، سیدمجید حسینی شامگاه چهارشنبه افزود: ۲۱ نفر از این جانبازان ۷۰ درصدی دچار ضایعه قطع نخاع و پنج نفر نیز جانباز قطع عضو هستند که در قالب اردوی چهار روزه زیارتی آموزشی به همراه خانواده هایشان به مشهد مشرف شده اند.
وی ادامه داد: این عزیزان که از استانهای کرمانشاه، خوزستان، آذربایجان غربی، اصفهان، مازندران، البرز، هرمزگان، لرستان، بوشهر و تهران به مدت سه در مشهد حضور دارند در مبارزات انقلاب اسلامی، بمباران منازل مسکونی در جریان جنگ تحمیلی و یا در جریان حضور بانوان در دوران دفاع مقدس و حوادث مرتبط با مکه به درجه جانبازی نائل آمد اند.
معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: بانوان جانباز۷۰ درصد در این اردو ضمن زیارت بارگاه و ضریح منور رضوی از پایش سلامت و دوره های آموزشی اورولوژی، زنان، داخلی و روانپزشکی با حضور متخصصان بهره مند می شوند.
حدود ۲ هزار جانباز نخاعی تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران در سطح کشور قرار دارد که ۳۰ نفر از این تعداد را بانوان ایثارگر تشکیل می دهند.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر