: کدخبر
14747
: تاریخ
۱۳۹۶/۱۱/۱۹

یک استاد روان شناس مطرح کرد: ورود به دنیای تأهل یعنی ورود به قاعده تغییر/ زوجین خصوصیات و تفاوت ها را بشناسند

0

همه ما قادر به تغییر هستیم و لذا باید دانست، ورود به دنیای تأهل یعنی ورود به قاعده تغییر و باید آن را از همین الان و از خود شروع کرد.

زوج های دانشجوی ششمین کاروان طرح همسفر تا بهشت، در برج سپید مشهد پای درس استاد حمید صادقیان نشستند.
به گزارش صبح مشهد، این استاد خانواده با بیان این که زوجین باید درک و تفاهم خود را بالا ببرند، پنج ویروس کشنده زندگی را مجادله، تهدید، مقایسه، سرزنش و بیان مکرر رویدادهای تلخ گذشته، معرفی کرد و افزود: حفظ اقتدار مرد توسط خانم و با محبت بودن مردها نسبت به بانوان یکی از شروط افزایش احترام و دلگرمی نسبت به زندگی می باشد.

وی افزود: یک مرد به تحسین واحترام دائم نیاز دارد که بخشی از این تحسین و احترام را می تواند در محیط کار واز دیگران دریافت کند.اما مشتاق است که بخش عمده آن را از همسرش دریافت کند.
وی ادامه داد : قبل از تلاش برای اینکه همسرت را علاقمند به خود سازی استعداد محبوبیت را در خود افزایش بده.

نقاط ضعف مرا بپذیر و کمک کن بهتر شوم

استاد صادقیان، به شادابی زن و بالا رفتن قدرت او اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : مرد ها به عشق نیازمندند و شادابی زن تاثیر بالایی بر آنان دارد.استفاده از تنوع وخلاقیت در این زمینه موثر است.در ضمن زنهایی که به طور مرتب ورزش می کنند احساسات و تمایلات عشق ورزی بیشتری دارند و از معاشقه لذت می برند.

لحن مناسب از ابزارهای کلیدی در ارتباط موثر است
گله از مشکلات جزئی پیش پدر و مادرت مشکل را حل نمی کند.ممکن است که تو پس از چند روز دعوا را فراموش کنی ویا مشکلات حل شوند.ولی تصویری که در ذهن خانواده ات ایجاد کرده ای پاک نخواهد شد.

هنگامی که همسرت با تو صحبت می کند با او هماهنگ شو یعنی بدان که از این گفت و گو چه منظوری دارد او ممکن است به راهنمایی ات نیاز داشته باشد یا اینکه فقط حمایتت را بخواهد اگر نسبت به اشاره ها و احساسات او حساس باشی می توانی منظورش را دریابی و پاسخ ماسب بدهی.
ازخواستگارهای قبلی ات بامن حرف نزن.می دانم که تو با من ازدواج کرده ای با این حال احساس خوشی پیدا نمی کن .از مردان دیگر هم برای من زیاد تعریف نکن.در پاکی ذهن و قلبت تردیدی ندارم ولی دوست دارم تنها مرد ذهنت خودم باشم.

قدرت و توان بخشش را بالا ببرید
غیرت مرد نسبت به همسرش نشانه محبت اوست و برخی حساسیت های بجای او بیانگر آن است که تو برایش مهمی .به توجه دارد و دوستت دارد.
خواهش می کم فکر نکن هرچه می گویم قبلا خوب درباره اش فکر کرده ام.پس وقتی یک کلمه نابجا می گویم یا چیزی می گویم که خون تو را به جوش می آورد به سرعت عصبانی نشو.

print
Print Friendly

ارسال نظر