: کدخبر
9104
: تاریخ
۱۳۹۵/۱۱/۰۳

مسابقات بین المللی کشتی جام تختی بعد از ۲۰ سال در مشهد برگزار شد

0

مشاور عالی شهردار مشهد گفت: به منظور تعامل بیشتر کشورهای مسلمان در سال ۲۰۱۷، مسابقات بین المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی بعد از ۲۰ سال با حضور حدود ۴۰ کشور دنیا در مشهد برگزار شد.

علی اصغر عنابستانی در گفتگو با خبرنگار صبح مشهد؛ اظهار کرد: شهرداری مشهد با توجه به انتخاب مشهد در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، به دنبال برگزاری رویدادهای مختلف بین المللی در این شهر است.

وی تصریح کرد: مشهد به عنوان کلانشهر مذهبی جهان باید محور تعامل فرهنگ های مختلف باشد و تمام رویدادهای فرهنگی، سیاسی، ورزشی در این شهر صورت گیرد.

مشاور عالی شهردار مشهد در ادامه افزود: به طور قطع رویداد ورزشی نیز نمونه ای از این تعامل است؛ به همین منظور در خصوص رشته کشتی که مهد پیدایش آن در خراسان بوده و تاکنون قهرمانان زیادی در این سرزمین پرورش داده است، طی مذاکراتی با رئیس فدراسیون کشتی، مسابقات بین المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی بعد از ۲۰ سال به صورت تیم به تیم و در مشهد با حضور حدود ۴۰ کشور دنیا برگزار شد.

وی با بیان اینکه این مسابقات طی دو روز برگزار شد؛ عنوان کرد: خوشبختانه در این دوره علاوه بر کشتی آزاد و فرنگی کشتی پهلوانی هم افزوده شد و تعداد شرکت کننده ها در مسابقات از ۳۷ دوره پیشین بیشتر بود.

عنابستانی با اشاره به استقبال گسترده مردم از مسابقات؛ تاکید کرد: حضور گسترده مردم در سالن شهید بهشتی فقدان یک سالن ورزشی بزرگ با گنجایش بیشتر را نشان داد که توجه بیشتر مسئولین در این زمینه را می طلبد.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

ارسال نظر

14 − هفت =