: کدخبر
8636
: تاریخ
۱۳۹۵/۱۰/۰۹

قفل گشایی از حساب‌های پدیده!

0

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: سازمان امور مالیاتی کشور، مجوز رفع اثر از کلیه محدودیت‌های قانونی شرکت پدیده شاندیز را صادر کرد. به گزارش صبح مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دین پرست رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل  پدیده شاندیز گفت: به دنبال موافقت سازمان امور مالیاتی کشور با تقسیط بدهی‌های مالیاتی شرکت پدیده شاندیز به صورت پلکانی و رفع اثر از کلیه محدودیت‌های قانونی ایجاد شده درخصوص مدیران و شرکت‌های تابعه، از جمله رفع ممنوع الخروجی، رفع انسداد از حساب‌های بانکی شرکت پدیده شاندیز و…، پس از دریافت اسناد دریافتی (سفته)، اقدامات اجرایی از سوی اعضای هیئت مدیره شرکت پدیده شاندیز در حال انجام است. دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور و رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل شرکت پدیده شاندیز افزود: به دنبال صدورمجوز ذکر شده از سوی رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، اسناد دریافتی مورد نظرآن سازمان نیز، ازسوی شرکت پدیده شاندیز تامین شد و در اختیار اداره کل مالیاتی استان خراسان رضوی قرارگرفت و این اداره کل نیز؛ متقابلاً با انجام مکاتبات لازم با مراجع قانونی ذیربط و از جمله ادارات ثبت اسناد و املاک مربوطه، زمینه رفع توقیف تعدادی از املاک متعلق به شرکت را فراهم کرده و درخصوص رفع توقیف حساب‌های بانکی و خطوط ارتباطی، لغو ممنوع الخروجی مدیران شرکت و دیگر موارد مرتبط نیز، طی چند روز آینده اقدام خواهد شد.

تجمع تعدادی ازسهامداران در شاندیز
ازسوی دیگر دیروز  تعدادی از سهامداران پدیده خواستار همکاری شهرداری شاندیز نسبت به تسهیل در امر شروع مجدد پروژه پدیده و صدورپایان کار برای  این پروژه توسط شهرداری بودند وبا اعتراض به برخورد دو گانه دهقان  نماینده طرقبه وشاندیز نسبت به مسائل قبل و بعد از بحران پدیده درمقابل ساختمان شهرداری شاندیز تجمع کردند. به گزارش خبرنگارخراسان رضوی، در این تجمع سهامداران معترض خواستار همکاری شهرداری شاندیز نسبت به تسهیل در امر شروع مجدد  و صدور پایان کار   این پروژه توسط شهرداری بودند .  در این خصوص شهردار شاندیز با حضور در جمع سهامداران گفت: درباره توافقات اخیر باید روال قانونی آن نسبت به حق وحقوق شهرداری ومجوزها طی شود که ما در این خصوص با اداره‌های ذی ربط جلساتی داشته‌ایم وخواهیم داشت. سلطانی در ادامه افزود :در رابطه با صدور و  دادن پایان کار، شهرداری شاندیز طبق وظیفه  قانونی نه طبق خواسته خود و شورای شهر، در جهت اجرای قانون عمل می‌کند ویک سری استعلامات وجود دارد که باید مورد تایید قرار گیرد.سلطانی اظهار کرد : هدف همه مسئولان این بوده وهست که به بهترین وجه ممکن این مسئله حل شود  و این را می‌دانیم که پیشرفت پدیده وشاندیز با هم مرتبط است. در خور ذکر است که یکی از سهامداران خطاب به شهردار شاندیز گفت: آیا شما با علم به   ۱۱ استعلام امضا نکردید؟ مگر شما نا کار بلد بودید.  چرا باید  نماینده این شهر یک نامه بزند و صدور پایان کار به مراحل بعدی موکول شود  حالا که امضا کردید باید اجرا شود که در جواب شهردار شاندیز گفت: ما طبق سلسله مراتب از فرادستی استعلام گرفته‌ایم  وهر طور آن‌ها قانون را اجرا کنند ما تابع قانون هستیم و امیدواریم با هم‌اندیشی با سازمان‌های ذی ربط مسئله به زودی حل شود.
پدیده تاکنون هیچ استعلامی برای پایان کار ارائه نکرده است
شهردار شاندیز با اشاره به مهلت این نهاد برای صدور پایان کار پروژه‌های پدیده اظهار کرد: ما از پدیده خواسته‌ایم برای دریافت پایان کار پروژه‌های خود، از برخی سازمان‌ها استعلامات لازم را دریافت کند که هنوز این استعلامات به دست ما نرسیده است. ثورج سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که اگر قرار باشد برای یک پروژه یا کل پروژه‌های پدیده پایان کار صادر شود، شرکت پدیده باید از اداره‌های مختلف استعلام بگیرد، اظهارکرد: قانون این مسئله را برای ما تعیین کرده و صدور پایان کار بدون این استعلام‌ها خلاف قانون است. وی ادامه داد: در جلسه ستاد تدبیر نیز وضعیت مالی شرکت پدیده و شهرداری شاندیز مشخص و قرار شد که برای پروژه‌های آن پایان کار صادر شود با این حال ما به مسئولان پدیده و دیگر مسئولان ذی‌ربط نامه‌ای ارسال کردیم که باید مجموعه پدیده استعلام‌های لازم را در اختیار ما بگذارد تا بتوانیم نسبت به صدور پایان کار پروژه‌های آن اقدام کنیم. درهمین رابطه هدایتی عضو شورای شهر شاندیزنیزگفت: صدور پایان کار نیازمند تضامین قانونی است و ما در این خصوص تنها به مصوبه ستاد تدبیر اکتفا نمی‌کنیم. به گزارش سایت پدیده وی افزود:حق با تجمع کنندگان است، دلشان پر است و ما نیز نمی‌توانیم قول الکی به سهامداران بدهیم باید هر چه زودتر به توافق برسیم تا کار به نتیجه برسد.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

ارسال نظر

7 + شانزده =